Manchester City konfirmoi të Mërkurën se ata kanë përfunduar nënshkrimin e Joao Cancelo nga Juventus.

Lajmet që marrëveshja ishte bërë erdhën përmes faqes zyrtare të klubit, me Danilo kaloi nga City tek kampionët italianë.

Marrëveshja sheh që Cancelo të largohet nga Juventus pas vetëm një sezoni, pasi është bashkuar nga Valencia në verën e vitit 2018.

Cancelo shprehu kënaqësinë e tij për të përfunduar veprimin e tij.

“City është një klub fantastik, me një menaxher të shkëlqyeshëm dhe unë jam i kënaqur që jam këtu”, tha ai. “Gjithçka rreth tyre më ka bërë përshtypje, nga objektet, tek stili i tyre i lojës. Unë gjithmonë jam duke kërkuar të zhvilloj lojën time dhe të fitoj trofe dhe besoj se mund ta bëj këtë këtu, kështu që tani me të vërtetë po pres me padurim sezonin e ri dhe duke provuar veten time në Premier League ”.

Ndërkombëtarja Portugeze luajti në të majtën dhe të djathtën e sezonit të kaluar për bardhezinjtë, megjithëse ka të ngjarë të sigurojë konkurrencë për Kyle Walker në krahun e djathtë në Etihad Stadium.

Cancelo është një opsion emocionues për City dhe ka zhvilluar një reputacion si një nga më të efektshmet sulmues të plotë në lojë.

Per Squawka Football, ish-lojtari i Valencias dhe Inter pëlqen të driblojë lojtarët e kundërshtarë:

Ndërsa, Juventus do të marrë një interpretues të besueshëm si Danilo, megjithëse nuk krenohet me të njëjtën lloj sulmi që ka Cancelo. Sarri do të shpresojë se mund të tërheqë më shumë nga 28-vjeçari në Torino sesa Guardiola ishte në gjendje të City./TeleshkronjaPost/

Loading...