Zyrtare: UEFA shpallë lojtarin e javës në LK, në garë Messi,Cristiano, Sane dhe Mane

Cristiano Ronaldo shpallet “Lojtari i Javës në Ligën e Kampionëve,” pas hat-trickut që ndihmoj Juventusin të mundë Atletico Madrid në mënyrë dramatike.

Ronaldo mposhti në garë Lionel Messin, Sadio Mane dhe Leroy Sane për të marrë çmimin e ndarë nga UEFA, raporton Teleshkronja Post.

Ikona e Barcelonës shënoi dy herë dhe asistoj dy të tjerë, pasi Blaugrana mposhti francezët e Lyon të Ligue 1, por ai nuk ishte i vetmi që do të përfshihej në katër gola gjatë një ndeshje të shkëlqyer UCL.

Leroy Sane i Manchester Cityt shënoi një herë dhe siguroi tre asistime të tjera, pasi ekipi i Pep Guardiolas bëri punën e lehtë të ish-klubit të gjermanit ,Leroy Sane, Schalke 04.

Sane është i bashkuar ylli tjetër i Premierligës, Sadio Mane në garën për ‘Lojtarin e Javës’, sulmuesi senegalez shënoj dy herë në Allianz Arena për të dërguar Liverpoolin deri në tetë skuadrat më të mira të evropës.

Loading...