Skuadra e paraqitur e Real Madridit për fazën e grupeve të Champions League 2019/20 të UEFA-s është botuar nga UEFA.

Të bardhët do të dalin kundër gjigantëve francezë Paris Saint-Germain, Club Brugge të Belgjikës dhe Galatasaray nga Turqia në Grupin A.

Skuadra prej 25 lojtarësh, e cila është vetëm për fazën e grupeve dhe mund të ndryshohet nëse Real Madrid përparon në raundin tjetër, përfshin nënshkrime të reja Alphonse Areola, Éder Militão, Ferland Mendy, Eden Hazard, Luka Jović dhe Rodrygo Goes.

Marco Asensio padyshim është lënë jashtë skuadrës, pasi ai nuk do të jetë në gjendje të paraqitet në këtë fazë të konkursit për shkak të dëmtimit të tij, ndërsa Mariano Díaz, i cili është pas Benzema dhe Jović në rendin e pezullimit, gjithashtu është përfshirë në skuadër.

Real Madrid do të fillojë fushatën e tyre 2019/20 kundër Paris Saint-Germain në Parc des Princes të Mërkurën, 18 Shtator.

Lista e plotë prej 25 lojtarësh që Zidane i ka futur në listë për Ligën e Kampionëve:

PORTIERË: Alphonse Areola, Thibaut Courtois.

MBROJTËS: Dani Carvajal, Éder Militão, Sergio Ramos, Raphaël Varane, Nacho Fernandez, Marcelo, Alvaro Odriozola, Ferland Mendy.

MESFUSHORË: Toni Kroos, Luka Modric, Gareth Bale, Casemiro, Fede Valverde, James Rodriguez, Brahim Díaz, Isco, Eden Hazard.

SULMUES: Karim Benzema, Lucas Vázquez, Luka Jović, Mariano Díaz, Vinicius Jr, Rodrygo Goes.

Loading...