Real Betis ka njoftuar nënshkrimin e sulmuesit francez Nabil Fekir nga Lyon i cili ishte i lidhur me Liverpoolin verën e kaluar.

26-vjeçari, i cili fitoi Kupën e Botës me Francën në 2018, ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare në Estadio Benito Villamarin, transmeton Teleshkronja Post.

Fekiri ishte synimi i Betis për zgjedhjen e parë për të zëvendësuar Giovani Lo Celso që po largohet, i cili ka kërkuar të largohet nga klubi.

Mesfushori kishte vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij në Lyon, duke i dhënë Betis një avantazh të konsiderueshëm në negociatat për një tarifë transferimi.

Lyon dëshironte të bënte disa para jashtë tij këtë verë para se të largohej për vitin e ardhshëm si lojtarë i lirë dhe i kishte ofruar atij si Sevilla dhe Valencia.

Napoli ishte gjithashtu i lidhur me lojtarin kohët e fundit, por është Betis që ka përfunduar një marrëveshje e cila do ta shohë atë të bëhet një nga njerëzit kryesorë në projektin e ri të Rubit.

Loading...