Sulmuesi i Eintracht Frankfurtit Ante Rebic thotë se ai është “shumë i lumtur” që po bashkohet me Milanin në këmbim të Andre Silva.

Rebic zbarkoi në Milano të dielën në mbrëmje për të përfunduar një huazm dy-vjeçar për kuqezinjtë, e cila përfshin një mundësi prej 25 milion € për të blerë.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu. Forza Milan! ”U tha gazetarëve ndërkombëtarët kroati, nënkampion i botës me Kroacin.

Ante Rebic me fanelen e kombëtares së Kroacisë.

25-vjeçari nuk është i huaj në brigjet italiane, pasi ka luajtur për Fiorentina mes 2013 dhe 2018.

Ai bëri vetëm 12 paraqitje për Violën gjatë asaj kohe, por ata kanë të drejtë në gjysmën e tarifës që Diavolo mund të paguante për shërbimet e tij në 2021.

Milano iu drejtua Rebic pasi ata nuk arritën të bien dakord për një tarifë për Angel Correa të Atletico Madrid, tranasmeton Gazeta Teleshkronja.

Në kthim, skuadra e Bundesligës po merr Andre Silva në të njëjtën bazë.

“Klubet kanë arritur një marrëveshje,” tha drejtori i tyre sportiv Fredi Bobic.

“Nëse gjithçka shkon mirë, Silva do të bëhet një lojtare e Eintracht dhe Rebic do të shkojë në Milano”.

Ish sulmuesi i Porto ishte lënë në harresë kur pa se një transferim i thuajse i kryer në Monako po prishej për testet mjeksore./GazetaTeleshkronja/

Loading...