Do të ketë ardhur si një surprizë për shumë njerëz, por Conor McGregor ka njoftuar se po tërhiqet nga MMA.

Irlandezi përfundoj karrierën e tij të MMA me një rekord prej 21-4, më së fundi duke humbur nga Khabib Nurmagomedov.

Pas dhunës së përdorur në këtë lufte, McGregorit iu dha një pezullim gjashtë mujor.

Megjithatë, ai ka vendosur të lë UFC, duke postuar një mesazh në Twitter herët në mëngjes të martën.

“Unë kam vendosur të tërhiqem nga sporti i njohur zyrtarisht si ‘Art Mixed Martial’ sot,” shkroi ai.

“Uroj që të gjithë kolegët e mi të vjetër të shkojnë përpara në konkurrencë”.

“Tani bashkohem me ish-partnerët e mi, tashmë në pension”.

McGregor nga shumë analistë sportiv dhe fansa cilësohet si një nga sportistët më të mirë në historinë e sporteve luftarake./TeleshkronjaPost/

Loading...