ZYRTARE – Komunikatë nga Real Madridi : Zinedine Zidane

Edhe zyrtarisht Real Madridi ka konfirmuar se Zinedine Zidane po rikthehet në klub si trajneri i parë.

Kjo është komunikata zyrtare e klubit Madrilen e cila u publikua para 3 minutash (18:25):

Bordit të Drejtorëve të Real Madridit, që u takua sot, të hënën, më 11 mars 2019, ka vendosur të përfundojë kontratën që lidh Santiago Solari me klubin si trajner i ekipit të parë dhe, në të njëjtën kohë, Real Madrid ka ofruar të vazhdojë të qëndroj me afër klubit.

Real Madrid vlerëson punën e bërë nga Santiago Solari dhe angazhimin dhe besnikërinë që ai ka treguar gjithmonë në këtë shtëpi.

Bordi i Drejtorëve ka pranuar gjithashtu emërimin e Zinedine Zidane si trajner i ri i Real Madridit me inkuadrim të menjëhershëm për pjesën e mbetur të sezonit dhe tre të tjerat, deri më 30 qershor 2022.

Presidenti i Real Madridit do të paraqitet sot me Zinedine Zidane para mediave në orën 20:00 në dhomën e shtypit të stadiumit Santiago Bernabeu./teleshkronjapost.info/

Loading...