Përfundon gjithëqka. Adrien Rabiot është lojtari më i ri i Juventusit, pasi ata vetë kanë njoftuar përmes një video në Twitter dhe se ai do kryej testet mjeksore tek Juventusi të hënën në mëngjes përpara se të nënshkruajë kontratën katërvjeçare, pasi ai fluturoi në këtë mbrëmje.

Një marrëveshje ishte bërë këtë javë, por bardhezinjtë vendosën të prisnin derisa të përfundonte marrëveshja e Paris Saint-Germain.

Ai u kërkua gjithashtu nga Manchester United dhe Barcelona, por ishte i bindur për t’u bashkuar me Juventusin.

Është raportuar se ai do të nënshkruajë një marrëveshje katërvjeçare me vlerë 7 milion euro në vit plus shpërblime, plus një tarifë prej 10 milion euro për nënshkrimin.

Sipas thashethemeve të fundit, Rabiot do të jetë në Torino e sot kështu që ai mund të vendoset përpara testeve mjekësore të së nesërmes në Qendrën J-Center.

Gjithashtu të hënën, Juventusi pritet të njoftojë marrëveshjen e tyre për kapitenin Ajax Matthijs de Ligt, i cili do të kushtojë 67 milion € plus 13 milion € në disa relativisht të lehtë për të arritur shtesa.

Luca Pellegrini kishte sot testet mjeksore të tij, duke arritur së bashku me € 10 milion nga Roma si pjesë e lëvizjes Leonardo Spinazzola./teleshkronja/

Loading...