Anësori 26-vjeçar spanjoll Jesé ka lënë PSG në ditën e fundit të merkatos, minutat e fundit, për Sporting Lisbonën.

Spanjolli, i cili nënshkruajti me PSG nga Stoke City dhe Real Betis në një marrëveshje fillestare të huasë me një mundësi të pazbuluar për të blerë.

Jesé hyri si zëvendësues për PSG të premten e kaluar në ndeshjen e tyre në Ligue 1 kundër Metz, që ishte paraqitja e tij e parë për klubin që nga dhjetori i vitit 2016.

Jese largohet për ti liruar vendin Mauro Icardit, i ardhur nga Inter, shkruan Teleshkronja Post.

Loading...