Alexis Sanchez i është dorëzuar fanellës Nr 7 në Inter Milan, pasi përfundoi një veprim të huazuar sezonal nga Manchester United deri në qershor 2020.

Kiliani pozoi me numrin e tij të ri, i cili kishte qenë i lirë që nga dalja si huazim i Mauro Icardit tek klubi i Paris Saint-Germain, përcjellë TeleshkronjaPost.

Këmisha Nr 7 i ishte dhënë fillimisht Icardi – i cili më parë kishte veshur Nr 9 – për këtë sezon, përpara se Argjentinasi të përfundonte një transferim ditën e fundi të merkatos si huazim në Paris Saint-Germain.

Sanchez mund të jetë në linjë për të bërë debutimin e tij në Inter kundër ish-klubit, Udinezes pas pushimit ndërkombëtar në 15 shtator.

Kalimi në Inter ka përfunduar pas një përvoje katastrofike në Old Trafford, por Sanchez ka këmbëngulur që nuk pendohet për këtë veprim dhe beson se nuk i janë dhënë shanse të mjaftueshme në klub.

Sanchez tha: ‘Nëse më lejojnë të luaj një lojë të plotë, unë do ta fitoja atë.”

“Por ndonjëherë kisha 60 minuta dhe nuk do të luaja ndeshjen tjetër dhe nuk e di pse”./GazetaTeleshkronja/

Loading...