Arbitëri më i mirë në Kosovëë, Genc Nuza ka marr një lajm të shkëlqyeshëm.

Gjyqtari Genc Nuza është përzgjedhur për ta ndarë drejtësinë në ndeshjen për Europa League.

Ndeshja ndërmjet Vaduzit dhe Breioablik, që zhvillohet në Lituani, i vlefshëm për ndeshjen kthyese, me atë të parën që u mbyll pa gola.

Nuza nuk do të jetë gjyqtari i vetëm nga Kosova, pasi që të tillë janë edhe tre të tjerë, transmeton Teleshkronja Post.

Asistentët e tij do të jenë Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, derisa i katërti është Dardan Çaka.Ballafaqimi kthyes do të jetë shumë interesant duke e ditur që ndeshja e parë u mbyll 0:0 dhe padyshim që edhe katërshja e gjyqtarëve kosovarë do ta kenë një rol të rëndësishëm.

Ndeshja, FC Vaduz (LIE) – Breiðablik (ISL) luhet me datën 18 të këtij muaji me fillim nga ora 19:00.

Loading...