Tash edhe zyrtarisht pas disa ditë spekulimesh, Marco Llorente është lojtari më i ri i Atletico Madridit, duke u larguar nga Reali.

Marcos Llorente ka zbuluar se nuk kishte asnjë dyshim për largimin e Real Madridit për Atletico Madrid këtë verë.

Mesfushori pranoi se Diego Simeone ishte një faktor i madh në lëvizjen e tij prej 40 milionë euro nga Los Blancos.

“Unë jam shumë i lumtur dhe i gëzuar, familja ime dhe unë nuk mund të presim që të fillojmë”, tha Llorente në prezantimin e tij.

Ashtu si shumë lojtarë të tjerë, Llorente u tërhoq nga Atletico Madrid nga perspektiva e punës me Simeone.

“Nuk ka shumë që unë mund të them [për atë] që ju nuk e dini tashmë,” tha Llorente.

Pavarësisht nga numri i largimeve nga skuadra e Simeone këtë verë, Llorente është optimist për të ardhmen.

“Ne synojmë të konkurrojmë dhe të luftojmë për çdo trofe, është ajo që duam të bëjmë”, vazhdoi Llorente.

“Ka aftësi dhe cilësi të mjaftueshme për të arritur atë, nuk mund të presim që të fillojmë.”

Llorente arrin në Stadiumin Metropolitan të Wanda pasi kaloi gati të gjithë karrierën e tij profesionale në rivalët e qytetit, Real Madrid.

“E mbaj atë natyrisht, e di se [duke shkuar nga Real në Athletic] nuk ndodh shpesh, ishte gjëja më e mirë për mua dhe unë jam i lumtur dhe i lumtur që jam këtu”, tha mesfushori.

Loading...