Francezi Zinedine Zidane pas rikthimit në Real Madridi, ka mbajtur disa seanca stërvitore më lojtarët e tij.

Real Madridi nesër takohet me Celta Vigon para shikuesve të vet, dhe do të jetë ndeshja e parë pas rikthimit të Zizou.

Celta Vigo do të vizitojë Estadio Santiago Bernabeu për atë që do të jetë ndeshja e parë e Zinedine Zidane në krye të Real Madridit, por me një nga temat e tij që është e ardhmja e Isco, ish-mesfushori i Juventusit e ka bërë të qartë se spanjolli thjesht dëshiron te luaj futboll.

Marrëdhënia në mes Solarit dhe Iscos nuk ishte gjithmonë spektakolare gjatë qëndrimit të tij të mëparshëm, por kurrë nuk arriti pikën më të ulët që ajo bëri midis Santiago Solarit dhe ish yllit të Malaga.

“Isco dëshiron vetëm të luajë futboll, asgjë tjetër”, tha Zidane në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.

“Ne jemi këtu vetëm për të menduar për futbollin.Unë do të llogarisë në Isco, si dhe lojtarë të tjerë, gjëja e rëndësishme është që unë të bëjë çdo lojtar të ndjehen të përfshirë.”

Gareth Bale nuk e ka marrë në duar ekipin nga largimi i Cristiano Ronaldos në drejtim të sulmit kryesor të Los Blancos, dhe pavarësisht nga zërat që e lidhin atë me një lëvizje larg kryeqytetit spanjoll, Zidane ka refuzuar të kritikojë uellsianin.

“Nuk do të flas për sezonin e Bale,” tha Zidane. “Ka 11 ndeshje për të luajtur dhe unë do të mbështetem tek ai.”

“Do të përsëris, Gareth është gati të luajë”.

U pyet edhe për Kylian Mbappe dhe Neymar:

“Nuk do të flas për një lojtar që nuk është imi”, shpjegoi Zidane. “Ajo që unë mund t’ju them është se ata dy lojtarë [Neymar dhe Mbappe] kanë shumë cilësi.”

“Unë vetëm po mendoj për ndeshjen e nesërme”./TeleshkronjaPost/

Loading...