Real Madridi nuk e ka nisur edhe aq mire sezonin ne La liga ku ne 3 ndeshje ka arritur vetem 5 pike (1 fitore dhe 2 barazime).

Madrilenet kane bere nje merkato jo edhe aq te mire duke shpenzuar me shume se 300 milione euro, por fansat e Realit nuk jane te kenaqur me asnjerin prej lojtareve perveq Hazardit.

Pas ndeshje me Villarealin, Zidane ne nje deklarate per media theksoi se klubi madrilen do te tentoje te ofroje edhe 2 lojtar “bombë” ne skuader emrat e te cileve ende nuk jane zbuluar. Por, emrat me te perfolur jane: Eriksen, Van de Beek dhe Bruno Fernandez.

Se me cilin lojtar do te nenshkruajë Perez mbetet te shihet deri ne oren 00:00 pas mesnate. /teleshkronja/

Loading...