Zidane dhe Bale i ndajnë rrugët përfundimisht

Gareth Bale nuk u rikthye në qendrën e Valdebebas me shokët e tij të Real Madridit pas humbjes së tij 1-0 ndaj Rayo Vallecano në natën e së dielës.

Trajneri Zinedine Zidane i kishte dhënë lojtarëve dy ditë e gjysmë pushimi dhe Bale kishte kërkuar leje për të shkuar drejtpërdrejt nga Vallecas në Aeroportin Madrid-Barajas, ku një avion privat po e priste.

Bale, i cili kishte një lojë shumë të keqe kundër Rayo, priste nga autobusi i ekipit përpara se një makinë private ta merrte drejtpërdrejt në aeroport.

Ai ishte i vetmi lojtar që nuk u bashkua me shokët e tij në autobusin e ekipit, një tregues i mëtejshëm se uellsiani po lëviz më larg Los Blancos, shkruan Teleshkronja Post.

“Nuk e di nëse Bale është i fokusuar,” tha Zidane pas humbjes së Rayo, duke kontestuar koncentrimin e Bale në lojë.

Është duke u bërë gjithnjë e më e qartë se francezi nuk do të llogarisë në Bale për sezonin e ardhshëm./Teleshkronja Post/

Gareth Bale në ndeshjen ndaj Rayo Vallecanos. (Foto: realmadrid.com)
Loading...