Massimiliano Allegri është emëruar si një zëvendësim i mundshëm për Zinedine Zidane nëse ai shkarkohet nga Real Madrid.

Bosi francez është nën presion te Bernabeu pas një fillimi zhgënjyes të sezonit, i nxitur nga humbja e tyre 3-0 nga Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve.

Gazetat spanjolle kanë raportuar se performanca e Zidane tani është nën pritshmëritë, dhe sipas Marca, tashmë ekziston një listë me tre kandidatë që mund ta zëvendësojnë atë.

Ata rendisin ish-shefin e Juventusit Allegri si një nga pretendentët, me italianin akoma për të gjetur një klub që kishte lënë kampionët e Serisë A gjatë verës.

Ata gjithashtu sugjerojnë që Jose Mourinho mund të bëjë një rikthim në klub pas largimit të tij nga Manchester United, transmeton Teleshkronja Post.

Ish-sulmuesi i Real Madridit Raul është parë edhe si një kandidat i mundshëm, sidoqoftë, sipas Mundo Deportivo, Xabi Alonso shihet si një pasardhës natyror, më shumë se ai i Nr 7.

Alonso ka nisur me fitore në Real Sociedad B, por Florentino Perez e sheh atë si trajner të Real Madridit një ditë, dhe beson se klubi bëri një gabim në lënien e tij të linte të ndiqte karrierën e tij të trainimit diku tjetër./GazetaTeleshkronja/

Loading...