Real Madridit ka marrë një tjetër lajm jo të mirë, pasi lojtari i tyre ka marrë një goditje tjetër e cila i ka shkaktuar dëmtim sulmuesit Luka Joviç, duke e përjashtuar nga kualifikueset e Serbisë në Euro 2020 kundër Luksemburgut të martën me një dëmtim të paspecifikuar.

Nënshkrimi i verës prej 53 milion dollarësh nga Eintracht Frankfurt e përkeqësoi një dëmtim ekzistues pasi erdhi vonë në humbjen e ndeshjes kualifikuese të Serbisë 4-2 ndaj Portugalisë të shtunën.

Jovic, i cili ka luajtur tre ndeshje në ligë për Realin që nga ardhja në këtë klub, ende nuk është gati përsëri në klubin e tij, transmeton Teleshkronja Post.

Një deklaratë e lëshuar nga Federata serbe: ‘Në ndeshjen kundër Portugalisë ai pësoi një rikthim nga një lëndim nga i cili po vuante kur u bashkua me skuadrën e kombëtares, dhe pasi ishte ekzaminuar nga mjekët, është përcaktuar se ai fitoi nuk do të jem në gjendje të luaj këtë të martë kundër Luksemburgut. ‘

Vjen si një goditje tjetër për menaxherin e Realit, Zinedine Zidane, i cili tashmë është pa opsione sulmuese Eden Hazard, James Rodriguez, Isco, Marco Asensio dhe Brahim Diaz të dëmtuar dëmtimit. Megjithatë, Hazard dhe James mund të rikthehen më shpejtë.

Zidane filloi me dy sulmues qëndror me Jovic dhe Karim Benzema në barazimin 2-2 të Realit me Villarreal kohën e fundit jashtë, megjithëse ishte Gareth Bale që shënoi dy gola.

Real Madridi arrin marrëveshje personale me mesfushorin.

Loading...