Tammy Abraham shënoi një hat-trick të mrekullueshëm ndërsa Chelsea mundi Wolves 5-2 të shtunën, me Fikayo Tomori gjithashtu shënoi golin e tij të parë për këtë klub.

Ishte mbrojtësi Tomori (31) që mori rezultatin në vazhdim me një goditje të bujshme nga distanca të gjata para se Abraham (34, 41) të shtonte edhe dy të tjerë në pjesën e parë.

21-vjeçari shënoi edhe dy të tjerët, duke kompletuar hat-trickin e tij në minutën e 54-të, përpara se t’i dorëzonte Wolves një rrugë shpëtimi me një gol të pafat për të (69).

Patrick Cutrone shtoi një tjetër për mikpritësit me pesë minutë lojë, por Mason Mount (90 + 6) e kishte fjalën e fundit, transmeton Gazeta Teleshkronja.

Është fitorja e dytë e sezonit Premier League për Frank Lampard – duke e dërguar Chelsea në vendin e gjashtë me tetë pikë – ndërsa Ujqërit mbeten pa fitore në kampionat.