Paris Saint-Germian e ka filluar sezonin e ri të Ligës së Kampionëve me fitore, pasi e ka mposhtur Real Madridin në Parkun e Princave me rezultat 3-0.

Golat në këtë takim u shënuan nga Angel di Maria (14’ / 33’) dhe Thomas Meunier në minutën e 91-të. Parisienët ishin dukshëm skuadër më e mirë në fushë, ndërsa morën notën e përgjithshme 7.17, gjersa Los Blancos u vlerësuan me 6.23.


Lojtari më i dalluar në këtë takim ishte anësori argjentinas, që mori notën 9.0, shkaku i dy golave të shënuar.


Në anën tjetër, dështimi i përballjes në mes të dy skuadrave ishte mbrojtësi i madrilenëve, Raphael Varane, që mori vlerësimin 5.6.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë të të dyja skuadrave:

PSG:

REAL MADRID:

Loading...