Shfaqjet e shkëlqyera të Alisson Becker gjatë vitit të kaluar kanë ndihmuar tifozët e Liverpool që të vendosin gabimet e Loris Karius pas tyre, por braziliani bëri një gabim jo të zakonshëm për të, të mërkurën që do të ketë kujtuar tifozët e Reds për ish-portierin e tyre.

Derisa një krosim i papërshtatshëm erdhi brenda në zonë në një miqësore kundër Lyon në Gjenevë, Alisson u përpoq të kapte topin por përfundoi duke i rënë nga duart dhe duke parë që të kalonte nëpër këmbët e tij.

Kjo i lejoi Moussa Dembele të kapte topin dhe të fitonte një penallti kundër portierit, të cilin Memfis Depay e shndërroi në gol, transmeton Teleshkronja Post.

Liverpooli, megjithatë, luftoi përsëri për të fituar 3-1 falë golave nga Roberto Firmino dhe Harry Wilson dhe një gol i vetë Joachim Anderson.

Loading...