VIDEO/ Kinezët ndërtojnë hekurudhë për vetëm 9 orë

Kinezët vazhdojnë të suprizojnë të gjithë botën duke dëshmuar se janë një nga fuqitë më të mëdha në botë.

Në vetëm 9 orë, 1500 punëtorë kinezë ia kanë dalë të ndërtojnë hekurudhën në stacionin e ri të trenit në qytetin Fuijan.

Ata i nisën punimet në 19 janar dhe me përfunduan në kohë rekorde falë fuqisë së madhe puntore më 20 janar, përcjellë Teleshkronja.

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme e publikuar nga e përditshmja britanike Daily Mail.

Loading...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.