Milani ka arritur të marrë fitore shumë të vështirë në udhetim tek Verona, me vetëm një gol te shenuar nga Piatek nga penalltia per 0-1.

Paraqitja e vendasve ishte më e dobët në krahasim me atë të mysafirëve, prandaj edhe nota e tyre mesatare (6.34) është më e ulët në krahasim me atë të Rossonerëve (6.85).

Marash Kumbulla në duel me Krzysztof Piatek (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)


Nota më e lartë në ndeshje ka shkuar për Mateo Musacchion (8.0), kurse nota më e ulët për Mariusz Stepinskin (5.0) që u përjashtua me karton të kuq.


Nga minuta e parë në këtë takim u inkuadruan futbollistët shqiptarë, Marash Kumbulla dhe Amir Rrahmani.

19-vjeçari Kumbulla ka marrë notën më të lartë te Verona (7.0), kurse kapiteni i Kosovës (që u zëvendësua në minutën e 79-të) është vlerësuar me notën 6.1.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Verona:

Milan:

Loading...