Për herë të parë VAR u përdorë në ligen australiane në vitin 2017, duke u bërë vendi i parë që e përdorë.

Megjithatë vetëm këtë sezon UEFA është bindur që ta përdorë në ndeshjet e Ligës së Kampionëve, raporton TeleshkronjaPost.

Kjo është bër e ditur sot përmes një njoftimi në sajtin zyrtarë të shtëpisë së futbollit europian, UEFA.

“VAR është gati për debutimin e UEFA në Ligën e Kampionëve të UEFA-s javën e ardhshme dhe do të përdoret në finalen #NationsLeague!”

Kështu shkruhet në njoftimin e UEFA-së duke bërë publike se VAR do të përdoret edhe në ndeshjet finale të Liges së Kombeve./TeleshkronjaPost/

Loading...