“U gabua që u iku nga Barcelona, dua ta shohë Neymarin në Real Madrid”

Legjenda e FC Barcelona ka thënë se do të dëshironte ta shikonte Real Madridin duke tentuar t’ia rrëmbejë Paris Saint-Germainit – Neymarin.

Neymar shokoi botën e futbollit në vitin 2017 duke lënë Barcelonë për PSG-në, madje ishte vet ai që pagoi klauzolën e lirimit, 222 milionë euro, pasi klubi nuk dëshironte ta shiste.

Megjithatë, kjo lëvizje ka qenë e gabuar për asin brazilian pasi brenda dy viteve në Ligue 1, atij vetëm sa i ka rënë vlera dhe ka dështuar të bëjë diçka më shumë me PSG-në në UEFA Champions League.

Tani, ish-ylli i Brazilit, Rivaldo thotë se 27-vjeçari duhet ta kuptojë se ka bërë gabim të madh duke u larguar nga Camp Nou dhe ia ka bërë me dije që për të, do të ishte fantastike nëse shkon në “Santiago Bernabeu”.

“Neymar ka bërë shumë gabim me këtë lëvizje, ai duhet ta kuptojë këtë”, tha Rivaldo për “Onda Cero”. “Do të doja ta shoh atë sërish në Barcelonë dhe nëse jo në Camp Nou, për të mirën e futbollit spanjoll dua ta shoh Real Madridin duke tentuar ta transferojë atë”.

Braziliani Neymar Junior luajti nga viti 2013 deri në 2017 me Barcelonën, ku regjistroj 123 paraqitje dhe shënoj 68 gola për fanellën katalanase./TeleshkronjaPost/

Loading...