Pas suksesit të jashtëzakonshëm të dy ditëve më parë nga Majlinda, edhe Loriana Kuka për pak sa nuk e ka përsëritur suksesin e Kelmendit.

Xhuditsjta kosovare Kuka zuri vendin e dytë në kategorinë deri -78 kilogram duke marrë medaljen e argjendtë, shkruan Teleshkronja Post.

Kuka u mund nga sllovenja Klara Apotekar në Grand Prix të Tel Avivit 2019 me “pikën e artë” siç njihet në sportin e xhudos.

Kjo ishte medalja e dytë që Kosova fiton me xhudistët nga Peja, pas asaj që ja sjelli Majlinda Kelmendi para dy ditësh.

Synimi i xhudistëve dhe Driton Kukës është që me normë të kualifikohen për Lojërat Olimpike “Tokio 2020”./TeleshkronjaPost/

 

Loading...