Transferimi 65 milionësh i Barcelonës i lumtur që ka shansin të luajë në Camp Nou

Frenkie de Jong ka pranuar sfiden dhe ai e di se nuk do t’i dorëzohet pozita e startuesit menjëherë kur të bashkohet me Barcelonën këtë verë.

Mesfushori pranoi ofertën prej 65 milionë funte nga kampionët e La Ligës në janar dhe do të finalizojnë marrëveshjen në fund të sezonit.

Holandezi gjithashtu pranoi se do ti mungojë ekipi nga Eredeivisie, Ajax, pasi i ka ndihmuar ata të kryesojnë ligën dhe të arrijnë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

“Jo, unë nuk pres që të jem në poziten e startuesit atje,” tha de Jong për mediat e Ajax.

De Jong luajti për Ajaxin një sezon të suksesshëm në vend dhe në Evropë

“Do të humbasë gjithçka, sepse unë kam gëzuar të gjithë kohën time në këtë klub të mrekullueshëm dhe etikën e saj për t’i dhënë lojtarëve të rinj mundësitë e tyre.”

“Unë jam shumë i trishtuar që po largohem, por jam shumë i lumtur që po bashkohem me Barcelonën,” u shpreh holandezi.

De Jong pritet të luajë një rol kyç për klubin holandez kur ata përballen me Tottenhamin për një vend në finalen e Kupës së Kampionëve, shkruan Teleshkronja Post.

Loading...