Real Madridi dhe Zinedine Zidane janë ndoshta klubi më aktiv në mërkato deri më tani këtë verë me transferime dhe largime nga skuadra.

Kjo është gjendja aktuale në klubin 13 herë kampion i evropë, raporton Teleshkronja Post.

Kthimi nga huazimi: James Rodriguez (BayernMunich), Andriy Lunin (Leganes), Borja Mayoral (Levante)

Arritjet në Santiago Bernabeu: Eden Hazard (Chelsea), Luka Jovic (Eintracht Frankfurt), Ferland Mendy (Lyon), Rodrygo Goes (Santos), Eder Militao (Porto)

Largimet deri tani: Oscar Rodriguez (Leganes), Marcos Llorente (Atletico Madrid), Mateo Kovacic (Chelsea), Raul de Tomas (Benfica), Sergio Reguilon (Sevilla), Martin Odegaard (Real Sociedad), Theo Hernandez (AC Milan).

Klubi nga kryeqyteti spanjoll janë interesuar për: Paul Pogban (Manchester United), Neymar Junior (PSG), Kylian Mbappe (PSG), Christian Eriksen (Tottenham), Donny van de Beek (Ajax)./teleshkronja/

Loading...