Tottenham 0-1 Ajax: Vlersimet e futbollistëve

Tottenham e ka të bëjë shumë në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve kundër Ajax pasi humbi 1-0 në shtëpi të martën në mbrëmje.

Donny van de Beek i dha gjigantëve të Eredivisie avantazhin në minutën e 15-të, duke hedhur topin pas krahëve të Hugo Lloris në rrjetin e Tottenhamit.

Vlerësimet e lojtarëve të ndeshjes Tottenham Hotspur 0-1 AFC Ajax:

HUGO LLORIS – Bëri një pritje të rëndësishme për tia mohuar Van de Beek golin. 6.5

TOBY ALDERWEIRELD – Do të kish shpresuar për një natë më të lehtë kundër klubit të tij të vjetër. 6.5

DAVINSON SANCHEZ – Përpjekja për të vazhduar me ritmin e sulmit të Ajax. Një natë e pakëndshme kundrejt ekipit të tij të mëparshme. 5.5

JAN VERTONGHEN – Moment i keq, pasi belgu u la gjak dhe u konstatua se kishte pas një përplasjeje me portierin Andre Onana. 6

KIERAN TRIPPIER – Paraqitje solide nga mbrojtësi anglez. 6

CHRISTIAN ERIKSEN – Përfundimisht fitoi terren, por jo të mjaftueshm për ekipin e tij . 6

VICTOR WANYAMA – Kishte punën për tu kujdesur për mbrojtjen e mesfushës. 6

DANNY ROSE – Një performancë tipike me fuqi të plotë por duket se e humbi duelin me Van de Beek të Ajaxit. 6.5

DELE ALLI – Filloi ngadalë – ashtu si edhe shokët e tij të ekipit – por ndikimi i tij u rrit gradualisht kur Spurs e ndoqi ndeshjen. 6.5

LUCAS MOURA – Ritmi i tij i shkaktoj probleme Ajaxit, veçanërisht në gjysmën e dytë. 6.5

FERNANDO LLORENTE – Mundësitë e tij ishin të pakta dhe shumë larg midis sulmit të Tottenhamit. 6

Menaxher – MAURICIO POCHETTINO – 6.5

AJAX (4-2-1-3)

ANDRE ONANA – Kontributi i tij kryesor ishte pritja e goditjes të Vertonghen në përplasjen që çoi në mbrojtës duke u zëvendësuar me tronditje. 6

JOEL VELTMAN – Tërësisht e rehatshm në posedim. Një mbrojtës i përkryer nga ana e djathtë. 7.5

MATTHIJS DE LIGT – A është me të vërtetë vetëm 19 vjeç? Mishërimi i qetësisë dhe i gatishmërisë. Me siguri do të bëhet një nga më të mirët në botë. 8

Daley Blind – Ishi i Manchester Unitedit përbën një përbërës jetik të planit mbrojtës të Ajax. 7

NICOLAS TAGLIAFICO – Kontribuoi në sulmin e tretë për ekipin e tij. 7

LASSE SCHONE – Mbronte kurrizin e tij – katër sikurse jeta e tij varet nga ajo dhe tregoi cilësi në të gjitha. 7

FRENKIE DE JONG – Ndeshja duket qartë e lehtë për këtë mesfushor të talentuar. Barcelona ka një lojtar të vërtetë në duart e tyre. 7.5

DONNY VAN DE BEEK – Ka pak nga gjithçka, i mrekullueshëm. 8.5

HAKIM ZIYECH – Zbuloi rezistencën e hershme të Tottenham. Lëvizja e tij i shkaktoi Tottenhamit të gjithë problemet. 7.5

DUSAN TADIC – Ish sulmuesi i Southampton ra në hije nga disa nga ata bashkëlojtarët e tij, por kontributi i tij ishte vendimtar. 6.5

DAVID NERES – I pa fat që nuk shënoj kur goditja tij goditi shtyllen 6.5

MENAXHERI – ERIK TEN HAG – Një tjetër natë ndezëse për klubin holandez. 8

Lojtari i ndeshjes: Van de Beek./TeleshkronjaPost/

Loading...