Lojtari kryesorë i Interit në 2-3 sezonet e fundit, Mauro Icardi nuk do të udhëtojë në turneun veror të klubit në Azi, mes raporteve që do të largohet.

9-ja e Argjentinës, 26 vjeç, iu hoq nga shirtit i kapitenit të klubit në muajin shkurt pas disa mosmarrëveshjeve me klubin.

Interi i ri i Interit trajnerit italian, Antonio Conte thuhet se dëshiron ta shesë atë, me kampionët e Juventusit të lidhur me një lëvizje.

Të shtunën Interi shkroi: “Mauro Icardi sot do të kthehet në Milan nga kampi ynë i trajnimit në Lugano. Klubi dhe sulmuesi kanë ardhur në këtë vendim me marrëveshje të përbashkët”.

Deklarata vazhdon: “Icardi do të vazhdojë trajnimin e tij para sezonit gjatë ditëve të ardhshme dhe nuk do të marrë pjesë në turneun veror në Azi”.

Interi ndeshet me Manchester United në një sezon para sezonit më 20 korrik, pas ndeshjeve miqësore kundër Juventusit, Paris St-Germain, Tottenham dhe Valencia.

Icardi u bashkua me Interin nga Sampdoria në vitin 2013 dhe ka shënuar 124 gola në të gjitha garat për klubin.Ai gjeti rrjetën 18 herë sezonin e kaluar, por vetëm dy prej këtyre golave ​​erdhën pasi u hoqën nga kapiteniteti.

E ardhmja e Icardi në Inter mund të ndikohet nga Manchester United. Klubi italian ka qenë i lidhur me një lëvizje për sulmuesin e United, Romelu Lukaku, por çdo ofertë mendohet se varet nga Interi para shitjes së Icardit.

Ndërsa kur Lukaku u pyet për të ardhmen e tij pas fitores së United-it para sezonit kundër Perth Glory, Lukaku u tha gazetarëve se “ju djema do të dini diçka javën e ardhshme”.

Loading...