Sonte nga ora 20:00, KF Feronikeli, do të kërkojë rezultat sa më pozitiv ndaj kampionit të Premierligës së Uellsit, The New Saints (TNS), në ndeshjen e parë të rrethit të parë kualifikues në udhëtim, në përpjekje për t’i ruajtur gjallë shpresat për kualifikim në Ligën e Kampionëve.

TNS do të jetë vendas dhe pritësi i ‘Industrialistëve’ në Park Hall, në takimin e parë. Ndeshja e kthimit zhvillohet pas një jave në Stadiumin Fadil Vokrri – Prishtinë.

Për ta siguruar kalimin në rrethin e dytë kualifikues, Feronikeli do të duhet të tentojë që të marrë rezultat sa më të mirë në ndeshjen e sotshme, që zhvillohet në Uells, dhe pastaj ta sigurojë kualifikimin në ndeshjen kthyese, që do të zhvillohet në Kosovë.

Këto janë formacionet zyrtare të dy ekipeve, ndërsa stafi i Teleshkronja Post i uron KF Feronikelit rezultat pozitiv sonte :

Formacionet zyrtare të dy skuadrave.

Paraprakisht, KF Feronikeli pati mposhtur Santa Coloman një xhiro më herët dhe shkoj tutje në rrethin kualifikues për fazën e grupeve në Champions League (Ligën e Kampionëve).

Loading...