Tifozët e Liverpool ndezin fishekzjarre jashtë hotelit të Barcelonës në orën 4:30 të mëngjesit

Liverpool do të duhet të provojë një rikthim të mrekullueshëm kur ata përballen me Barcelonën në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në Anfield të martën në mbrëmje.

Barca fitoi ndeshjen e parë 3-0 falë golit të Luis Suarez dhe gola të tjerë nga Lionel Messi në pjesën e dytë në Camp Nou.

The Reds e dinë se një rikthim i dyfishtë do të jetë edhe më i vështirë, duke pasur parasysh se të dy Roberto Firmino dhe Mohamed Salah janë të lënduar.

Megjithatë, të gjitha shpresat nuk janë të humbura për Liverpulin, pasi ata luajnë në Anfield Road.

Ata mund të jenë pa lojtarët kryesorë, por Jurgen Klopp do të synojë të prodhojë një tjetër mbrëmje të paharrueshme në Ligën e Kampionëve në Anfield.

Dhe tifozët e Liverpoolit janë duke bërë çmos që të përpiqen dhe të sigurohen që kjo të ndodhë, transmeton Teleshkronja Post.

Tifozët e futbollit në të kaluarën kanë vendosur taktika jo-fer për mbajtjen e lojtarëve kundërshtarë zgjuar gjatë natës, duke vendosur fishekzjarre dhe duke bërë zhurmë të madhe jashtë hoteleve të tyre.

Mbështetësit e Ajax vendosen fishekzjarre jashtë hotelit të Juventusit para ndeshjes së parë të çerekfinales së Ligës së Kampioneve muajin e kaluar.

Dhe tani tifozët e Liverpool kanë bërë të njëjtën gjë jashtë hotelit të Barcelonës.

Video janë shfaqur në rrjetet sociale ku shihen fishekzjarre duke u nisur jashtë hotelit Hilton në Liverpool, ku lojtarët e Barcelonës arritën dje.

Sipas Liverpool Echo, ka pasur raporte të njerëzve që dëgjojnë zhurma në zonë që në fillim të 2 dhe disa thanë se ata ende mund të dëgjojnë në 4.30 të mëngjesit.

Nuk dihet nëse lojtarët e Barcelonës janë ndikuar por tifozët e Liverpulit do të shpresojnë që ata të tregojnë shenjat e lodhjes në Anfield më vonë sonte.

Jurgen Klopp në konferencë për media

Ndërkohë, Jurgen Klopp ka insistuar që Liverpuli ende ka një shans të përparojë në finale në Madrid 2019.

Menaxheri i Liverpool tha për Guardian: “Ne duam të festojmë sezonin e Ligës së Kampionëve, ose me një përfundim të duhur apo një tjetër gol. Ky është plani: thjesht provo. Nëse mund ta bëjmë, është e mrekullueshme. Nëse jo, atëherë dështoni në mënyrën më të bukur.”/TeleshkronjaPost/

Loading...