Manchester United ka nënshkruar me lojtarin e anglisë U-21 me anësorin Aaron Wan-Bissaka nga Crystal Palace në një marrëveshje 50 milionë funte.

21-vjeçari, i cili bëri debutimin e parë në ekip për Crystal Palace vitin e kaluar, ka rënë dakord për një kontratë pesë-vjeçare që do të fitojë atë deri në 80,000 funte në javë.

United do paguajnë 45 milionë funte fillimisht, duke e bërë Wan-Bissaka nënshkrimin e pestë më të madh të klubit, pas Paul Pogba, Romelu Lukaku, Angel di Maria dhe Fred.

Ai është rekrutuesi i dytë i klubit, pasi Daniel James u bashkua me Swansea para pak ditësh, transmeton Teleshkronja Post.

Wan-Bissaka, i cili ka qenë në detyrë ndërkombëtare këtë muaj në Kampionatin Evropian Under-21, u bashkua me akademinë e C.Palace kur ishte 11 vjeç.

Mbrojtësi ishte paguar £ 10,000 në javë në Selhurst Park, lojtari më i paguar në skuadrën e parë të skuadrës Crystal Palace.

Transferimi i tij u vonua nga negociatat përfundimtare mes klubeve, të cilat përfunduan me Shqiponjat duke siguruar një klauzolë 10% të shitjes nëse Wan-Bissaka largohet nga United për më shumë se 50 milionë funte./teleshkronja/

Loading...