Takefusa Kubo arrin ne Madrid

Sulmuesi i ri i Real Madridit, Takefusa Kubo ka arritur në Madrid dhe duket i etur për të bërë përshtypje tek shefi i tij Zinedine Zidane në periudhën para sezonale.

Kubo kthehet pasi kishte luajtur në Copa America për Japoninë dhe është i interesuar të tregojë Zidanes se ai është gati të shkojë në turneun para sezonit me Los Blancos dhe i gatshëm të kontribuojë për ekipin.

Ardhja e Kubos në aeroport

Arritja e Kubos në aeroportin e Madridit. Foto: MARCA
Arritja e Kubos në aeroportin e Madridit. Foto: MARCA
Arritja e Kubos në aeroportin e Madridit. Foto: MARCA

Plani është se ai do të jetë pjesë e skuadrës së Castillas Raul në sezonin e ardhshëm, por 18-vjeçari megjithatë do të dëshironte të lë përshtypje Zidane gjatë verës./teleshkronja/

Loading...