Finalja e Kupës së Copa Del Rey të vitit 1984 ishte finalja e 82-të e Kupës së Mbretit në Spanjë, shkruan Teleshkronja Post

Finalja u luajt në Stadiumin Santiago Bernabéu në Madrid, më 5 maj 1984, duke u fituar nga Athletic Club, i cili mundi Barcelona 1–0.

Megjithatë, kjo nuk ishte çka panë tifozët atë ndeshje finale, pasi ky takim hyri në histori për shkak të eskalimit.

Kjo ndeshje më së miri mbahet mendë për shkak të grushteve dhe shqelmave që lojtarë e tifoz u përleshën në atë finale :

Loading...