‘Hazani’ pas martesës i shërben kafe burrit

Bukuroshja turke është aktorja më e dashur për publikun shqiptar nga seriali ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Aktorja e serialit “Zonja Fazilet dhe të bijat”, Deniz Baysal, do të kurorëzojë me martesë në shtator të këtij viti dashurinë me këngëtarin Baris Yurçu.

Çifi u fejua në nëntor të vitit të kaluar me një ceremoni që u mbajt në Izmir të Turqisë, transmeton Teleshkronja Post.

Mediat turke kanë bërë të ditur se çifti kishte zgjedhur Çeshmen për të mbajtur ceremoninë e dasmës së tyre , ku ishin të pranishëm rreth 400 të ftuar dhe dasma arriti vlerën 400 mijë lirave turke.

Foto e çiftit së bashku :

Foto nga fejesa e çiftit.

A e dini kush është nusja e Jagizit tek ‘Zonja Fazilet’ ?

A e dini kush është nusja e Jagizit tek ‘Zonja Fazilet’ ? Aktori dhe bukuroshi i njohur turk, Caglar Ertegul u bë shumë i famshëm jo vetëm në Turqi por edhe jashtë kufijve të saj.

Në publikun shqiptar (Kosovë, Shqipëri, Maçedoni) ai u bë shumë i njohur dhe i pëlqyer me rolin e ‘Jagizit’ në serialin shumë të njohur turk, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Jashtë nga seriali ai është i lidhur me turken Canse Ongel dhe përveç që është i bukur vetë, ai ka për të dashur, vajzën më të bukur të Turqisë.

Foto të Caglar Etregul dhe bukuroshes turke bashkë:

Canse Ogel & Caglar Ertegul.

/teleshkronjapost.info/

Në serial rivale, shoqe në jetën reale! Hazani dhe Nili argëtohen së bashku / Foto

Seriali ‘Zonja Fazilet dhe te bijat’ është një serial i cili arriti të thyejë rekorde në Turqi po ashtu edhe në ekranet shqiptare ku u ndoq mjaft shumë, shkruan Billbordi.

Në serial ishte Hazani dhe Nili dy vajzat që ishin armike të njëra-tjetrës shkaku i dashurisë që ndjenin për Sinanin djalin e pasur të familjes Egemen.

Por në jetën reale Deniz Baysal (Hazan) dhe Tugba Melis Turk (Nili) janë shoqe shumë të ngushta dhe këtë e kanë dëshmuar shumë herë duke postuar foto të ndryshme duke u argëtuar së bashku.

E fundit ishte mbrëmë ku aktorja Deniz Baysal (Hazan) në profilin e saj në Instagram ka postuar një foto bashkë me shoqen e saj të ngushtë, aktoren Tugba Melis Turk ose e njohur nga seriali si ‘Nil’, ku shihen me buzëqeshje në fytyrë dhe duke kaluar kohë të bukur sëbashku./Billbordi.net

‘Jagizi’ ishte i lidhur me këtë aktore nga ‘Zonja Fazilet’, do të befasoheni

Ecem Baltaci është një prej aktoreve më të pëlqyera në Turqi.

Me rolet e saj u bë e njohur në publikun turk dhe atë të huaj, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e ‘Selinit’ në serialin e mirënjohur, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Ndonëse nuk e keni ditur, mediat turke flasin për një lidhje të mundshme të saj me aktorin e njohur Caglar Ertugrul e që në serial luante rolin e ‘Jagizi’./ORAinfo/

“Hazan” në jetën e përditshme / FOTO

Fotografi të veçanta të bukuroshes turke “Zonja Fazilet dhe të bijat” është një nga serialet më të pëlqyer në Turqi.

Bëhet fjalë për historinë e zonjës Fazilet e cila jeton me dy vajzat e saj në një lagje të varfër. Pas vdekjes së bashkëshortit, barra e familjes i bie Faziletit e cila kërkon të arrijë qëllimet e saj përmes të bijave.

Aktorja e njohur turke, Deniz Baysal në serial luan rolin e “Hazan” vajzës së madhe të zonjës Fazilet e cila punon si instruktore në një palestër dhe marrëdhënia e saj me të ëmën nuk është aspak e mirë.

Deniz Baysal ka lindur me 5 prill të vitit 1991 në Karşıyaka të Turqisë. Prej moshës 10 vjeçare ajo filloi të studionte në Teatrin Komunal të Izmirit Karsiyaka.

Ajo ka punuar si aktore teatri për 10 vjet. 26-vjeçarja e cila ka arritur shumë suksese në karrierë është në lidhje me këngëtarin e njohur turk, Barış Yurtcu. Më poshtë keni disa fotografi të bukuroshes nga përditshmëria e saj.

Kush është Zonja Fazilet në jetën e përditshme / FOTO

Ajo është afër të 50-ve Zonja Fazilet apo në realitet Nazan Kesal është aktorja që i shohim çdo të ditë në serialin “Zonja Fazilet dhe të bijat”.

Aktorja turke Nazan Kesal u lind më 28 mars të vitit 1969. Studimet e larta i kreu për Arte të bukura në Universitetin e Izmirit.

Aktualisht zonja Fazilet është 49 vjeçare ani pse në serial duket se vitet për të kanë ndaluar në të tridhjetat.

Ajo është e njohur jo vetëm si aktore në filma dhe seriale, por edhe si aktore teatri. Ajo njihet për interpretimet e saj në “Vëllai im” në vitin 2016, “Delibal”, “Iklimler”, “Kiralik Ev” etj.

Në serialin “Zonja Fazilet dhe të bijat”, Nazan Kesal vjen në rolin kryesor si Zonja Fazilet serial ky i gjiruar në vitin 2017. Zonja Fazilet është e martuar me Ercan Kesal dhe së bashku kanë një djalë.

Zbulohet ‘binjakja’ e Hazan nga seriali Zonja Fazilet dhe të bijat

Është njëra nga aktoret më të dashura për publikun shqipëtarë nga serialet turke, Deniz Baysal.

Blogerja e famshme braziliane Camila Coelho është cilësuar në shtypin turk si ‘binjakja’ e Deniz Baysal, aktores së njohur nga seriali «Zonja Fazilet dhe të bijat».

Ngjashmëria mes të dy vajzave është shumë e dukshme. Për më shumë, shihni fotot në vazhdim.

Foto e Denis Baysal dhe blogeres :

Aktorja e ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’ do paguajë plot 120 mijë $ dëmshpërblim

Deniz Baysal, aktorja e njohur e serialit “Zonja Fazilet dhe të bijat”, kohët e fundit ka patur disa probleme ligjore.

Aktorja është hedhur në gjyq nga producenti i serialit, për shkak të mos respektimit të kontratës. Duke qenë se seriali do të kishte një periudhë pauze, të gjithë aktorët ishin njoftuar sesi do të procedohej dhe se kur do të ishte vazhdimi i tij.

Ndryshe nga kolegët e saj, Deniz vendosi që këtë periudhë pauze, të shfaqej në ekran në një tjetër serial.

Ky vendim binte totalisht në kundërshtim me ekskluzivitetin e kontratës që kishte firmosur. Sipas producentit, aktorja i ka shkaktuar dëme serialit, i cili pritej me padurim nga fansat dhe për këtë arsye ajo duhet të paguajë një sasi të konsiderueshme parash.

Gjykata ka dhënë vendimin e saj në favor të producentin dhe pritet që Deniz të paguajë jo pak, por plot 120 mijë dollarë dëmshpërblim.