Policia e Kosovës arreston personin që kishte tërhequr 780 euro nga llogaria…

Shkaku i papunësisë së madhe shumë njerëz në Kosovë hajnia i ka kaluar në profesion, por Policia e Kosovës i ranë në gjurmë…

Rasti ndodhi në komunen e Prizerenit ku një përsonit i janë gjetur disa gjëra me vlerë në veturë, raporton Teleshkronja.

Një person është arrestuar dje nga Policia pasi më datën 6 janar në fshatin Lubizhdë të Prizrenit kishte hapur me forcë një veturë prej nga kishte vjedhur stoli ari dhe gjëra të tjera të vlefshme.

Këtë e ka bërë të ditur Policia përmes raportit zyrtar, ku gjithashtu është bërë e ditur që i dyshuari kishte tërhequr 780 euro nga llogaria bankare e viktimës së njëjtë.

Ngjarja kishte ndodhur të shtunën e 6 janarit rreth orës 18. I dyshuari është dërguar në mbajtje.