Tjetër grabitje e armatosur në një bank në Prishtinë

Një grabitje e armatosur e “ProCredit Bank” në Lakrishte ka ndodhur para pak minutash.

Lexuesit e lajmi.net kanë dërguar fotografi në redaksinë tonë ku shihen forcat e policisë të cilat kanë dalur në vend të ngjarjes.

Sipas dëshmitarëve, bëhet fjalë për një grabitje të armatosur.

Ne do të ju mbajë të informuar në lidhje me rastin.

Lajmi i fundit: Vjedhje me armë në një bankë në Prishtinë

Sipas raporteve të fundit para pak momentesh një institucion mikrofinanciar në kryeqytet është grabitur në orët e mbrëmjes.

Të dhënat e policisë thonë se persona të armatosur kanë grabitur këtë institucion rreth orës 18:00 në rrugën ‘Muharrem Fejza’ në Prishtinë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme policore të cilat po merren me rastin.

Ne do ju mbajmë të informuar në lidhje me rastin në vazhdim…

Shtesë: Policia ka njoftuar se shuma e vjedhur në këtë bankë është rreth 140 euro, të cilat janë marrë nga puntori i sigurimit./TeleshkronjaPost/

Vjedhje me armë në një kazino në Prishtinë, policia jep detaje

Një grabitje e armatosur ka ndodhur të mërkurën rreth orës 23:00 të mbrëmjes në Prishtinë.

Grabitja në fjalë ka ndodhur në një lokal kazinoje në Rrugën B, në kryeqytet.
Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 23:00 policia ka marrë informatën për një grabitje të armatosur të ndodhur në një lokal kazinoje në Rrugën B në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur në informacionet e para dyshohet se dy persona të armatosur dhe të maskuar kanë arritur që të grabisin një sasi parash nga lokali në fjalë”, ka thënë Borovci.

Policia tashmë ka filluar një hetim lidhur me rrethanat që karakterizojnë këtë rast, si dhe për të identifikuar personat e implikuar.

/TeleshkronjaPost/

Pamje nga Viva Fresh kur arrestohen hajnat nga Policia Kosovës

Të dielën në mbrëmje ka ndodhur edhe një vjedhje në rrjetin e dyqaneve të “Viva Fresh Store” në Prishtinë.

Plaçkitja është kryer nga disa persona të armatosur, ndërkaq Express ka siguruar fotografi nga momenti i arrestimit të të dyshuarve.

Disa persona të armatosur ia kishin mësyrë dje dyqaneve të “Viva Fresh” në Prishtinë. Rastin e ka konfirmuar për Express Policia e Kosovës.

“Rreth orës 21:30 kemi pranuar informatën për një grabitje të armatosur e cila ka ndodhur në një market në rrugën Isa Kastrati në Prishtinë”, ka thënë zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti.

“Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, të cilët po merren me rastin”, ka bërë të ditur Ahmeti.

Ndërkaq, në fotografitë e fundit që ka siguruar Express shihet momenti kur policia ka arrestuar të dyshuarit.

Pamje nga grabitja e bankës në Fushë Kosovë / VIDEO

Një plaçkitje me armë ka ndodhur në një institucion financiar në Fushë Kosovë, në orët e mbrëmjes së sotme.

Pamjet e publikuara nga vendi i ngjarjes tregojnë tre persona me armë dhe maska duke dalë nga ky institucion pasi kishin kryer vjedhjen.

Lajmi u konfirmua edhe nga policia e Kosovës.

“Në ora 17:40 nga linja 192 është njoftua policia se në një këmbimore në Fushë Kosovë ka ndodhur një plaçkitje me armë. Njësitet policore menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes për të ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme policore”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, muajve të fundit është rritur numri i vjedhjeve në banka, ku si pasojë e një plaçkitjeje javën që shkoi në Istog mbeti i vrarë polici, Izet Demaj, i cili ishte gjatë detyrës.

Nuk ndalen, tjetër grabitje e armatosur në një bankë në Fushë Kosovë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur, në një bankë në Fushë Kosovë.

Lajmin e ka bërë të ditur për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 18:00 kemi pranuar informatën për një grabitje të armatosur e cila ka ndodhur në një institucion mikro financiar në Fushë-Kosovë”, ka thënë Ahmeti.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, të cilët po merren me rastin.

Duhet kujtuar, se ditë më parë në Istog u shënua një rast i grabitjes së një banke.

Gjatë shkëmbimit të zjarrit përveç plaçkitësit është vrarë edhe polici Izet Demaj.

Kjo është vepra penale që grabitësi metaj kishte kryer në Gjermani

Kamer Metaj kishte pak vite që ishte kthyer në Kosovë nga Gjermania. Nga aty, tashmë i ndjeri do të dëbohej pasi që paraprakisht kishte kryer 18 vite e gjysmë burg.

Sipas informacioneve që ka siguruar Gazeta Express, i ndjeri, vite më parë në shtetin Gjerman kishte kryer një vrasje, bëhet fjalë për vrasjen e gruas të tij, e për të njëjtën vepër kishte vuajtur gati dy dekada burg.

Me ty kthyer në Kosovë i njëjti vazhdoi të merrej me biznes familjar, kishte hapur një dyqan e merrej me bujqësi.

Express gjatë ditës ka qëndruar në fshatin ku jetonte Kameri me familje në Shushicë të Istogut. Familjarët kanë pak fjalë për të ndjerin e u distancuan nga vepra e një dite më parë. Ata patën një mesazh për familjen e policit, Izet Demaj.

Kërkim falje kërkuan nga ta në ditën kur po pritnin të pame për personin që i mori Izetit jetën.

“I kërkojmë falje familjes së policit të vrarë, nuk kemi pas përshtypje asnjëherë që mundet me u marrë Kameri me këto gjana”, thanë ata.

Dëshmitarët thanë për Express se i dyshuari e njihte mirë policin Demaj, ashtu siç e njihnin edhe i gjithë Istogu sepse nga ta konsiderohej si makth që nuk i linte të kryenin punë të jashtëligjshme.

Sipas informacioneve nga ata që panë rastin i ndjeri ishte futur i armatosur në bankë e nga aty do të merrte edhe dy pengje duke tentuar që të largohej. Aty u zë në pritë nga polici i ndjerë Izet Demaj me të cilin do të shkëmbenin zjarr. Të dy këta nuk arritën të ju mbijetonin plagëve të marra.

Arrestohen dy të dyshuar për grabitjen në Istog

Sot pak para mbrëmjes ndodhur një plaçkitje në filialin e një bankë në Istog, ku si pasojë në vendin ngjarjes ka mbetur i vrarë i dyshuari dhe është plagosur një pjesëtar i Policisë.

Si pasojë e plagëve të marra, pjesëtari i policisë më vonë ka ndërruar jetë.

Lidhur me rastin e vrasjes që ka ndodhur në Istog, ku u vra polici Izet Demaj dhe grabitësi i dyshuar, Kamber Metaj, janë arrestuar dy persona.

Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express zëdhënësi për informim në Prokurorinë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi.

“Ne orët e mbrëmjes janë arrestuar dy persona të dyshuar si të implikuar në grabitjen e ndodhur sot ne Istog. Te arrestuarit jane Y.M U.M, për të cilët prokurori kujdestar ka marr aktvendim për ndalim 48 oresh”, ka treguar ai.

Nikçi ka treguar se prokurori kujdestar ka marrë aktvendim për ndalim 48 orësh.

 

Shpërthen emocionalisht motra e policit / FOTO

Në pasditen e së enjtes Istogu është tronditur nga një ngjarje e rëndë.

Dy persona ia kishin mësyrë një banke e cila ishte në qendër të komunës së Istogut, ku dyshohet se këta ishin nisur për të kryer një grabitje.

Por këta dy persona u zunë në pritë nga pjesëtarë të Policisë, e pas një përleshje me armë zjarri, i vrarë mbeti një nga të dyshuarit Kamer Metaj, e pas tij në spital të Pejës ndërroi jetë edhe policit Izet Demaj.

Për vrasjen e policit Izet Demaj ka reaguar kryeparlamentari Kadri Veseli, por reagimin e Veselit nuk e ka mirëpritur edhe motra e policit të vrarë Naile Demaj.

Naile Demaj ka komentuar në një postim të Klan Kosovës ku nuk është kursyer në fyerjet që ka drejtuar Kadri Veselit, duke i thënë “Ishte vëllai im, u vra tu i ndjek hajnat si ti more i poshtër more qen more i pafytyr”

Dikur Albin Kurti mbante fjalim në odën e hajnit të vrarë në Istog

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, para dy muajsh kishte mbajtur një takim me strukturat e partisë në odën e grabitësit nga Istogu, Kamer Metaj.

Pasditen e së enjtes në Istog dy persona të armatosur ishin nisur për një nga bankat në qendër të komunës, ku dyshohet se do të kryenin një grabitje.

Aty u zunë në pritë nga pjesëtarë të Policisë së Kosovës, e pas një përleshje me armë zjarri, i vrarë mbeti një nga të dyshuarit (Kamer Metaj), e pas tij në spital të Pejës ndërroi jetë edhe polici Izet Demaj.

VIDEO:

Pasi video e tij u bë virale, personi që e ka publikuar videon e ka fshirë atë.

Por menjëher pas këtyre thashethemeve, ka reaguar Albin Kurti pas këtyre akuzave se qëndroi në odën e hajnit K Metaj në Istog.