Ylli 20 vjeqarë i Realit: “Oferta e Ajax? Nuk e besoj se vlejë kaq”

Mesfushori sulmues i Real Madridit,Martin Odegaard ka hedhur poshtë thashethemet se Ajax janë të gatshëm ta nënshkruajnë atë me një tarifë prej 20 milionë eurosh.

Norvegjezi, i cili aktualisht është në huazim nga Real Madridi tek Vitesse, ka pohuar se vlera aktuale e tij e tregut nuk arrin shifrën e lartpërmendur.

“Unë nuk mendoj se kam vlerë aq shumë të lartë, pasi shumat që lëvizin në futboll sot janë jashtë kontrollit dhe të pa arsyeshme”, tha ai.

“Kam lexuar thashethemet, por nuk e di nëse janë të vërteta.”

MARCA njoftoi kohët e fundit se klubi holandez është i etur të fitojë 20-vjeçarin, i cili është huazuar në një ekip të Eredivisie për të dytin vit me rradhë, pas magjisë së tij në Heerenveen./teleshkronjapost.info/