Goli i mrekullueshëm me thembër nga Lautaro Martines për Argjentinën kundër Venezueles

Kombëtarja e Argjentinës ka mposhtur Venezuelen me rezultat 0-2 në stadiumin Maracana.

Fillimisht Argjentina ka kaluar në epërsi në minutën e 10 me anë të Lautaro Martinez, i cili realizoj një eurogol.

Pas një goditje nga këndi, në zonë më se miri gjendet Lautaro i cili me thembër shënon një gol fenomenal për epërsinë e Biancocelesteve.

Pas kësaj fitoreje Leo Messi me shokë është kualifikuar tutje në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës ku do të takohet me Brazilin.

Ky është super goli nga Lautaro Martinez në minuten e 12′ të takimit:

Sulmuesi i Inter Milan deri më tani ka shënuar 2 gola në 3 ndeshje për kombëtaren dhe është golashënuesi më i mirë deri tani në Copa Amerika./teleshkronja/

Asistimi magjik i Messit, por nuk u konkretizua nga Lautaro / Video

Sigurisht nuk ishte kthimi që Messi do të kishte parashikuar me kombtëren, por atij nuk i mungoj magjia për Argjentinën pavarsisht humbjes.

Një rast i tillë erdhi gjatë 45 minutave të para, kur 31-vjeçari krijoi një shans nga asgje dhe vendosi të vraponte nga rrethi i fushës.

Messi tregoi një kontroll fantastik në hapsirë të ngushtë dhe asistoj një top të mrekullueshëm për Lautaron, por fati nuk ishte me ta dhe nuk hyri në gol.

Nëse Lionel Scaloni do ta ftojë për Copa America këtë vit, ata do të kenë nevojë për më shumë momente magjike si ky.

Shikoni klipin e plotë më poshtë:

Formacionet zyrtare: Argjentina – Venezuela / Foto

Argjentina do të luaj miqësore me Venezuelën në stadiumin “ëanda Metropolitano” të Madridit.

Pas disa muajsh pushim, Lionel Messi është rikthyer në përfaqësuese dhe do të luaj nga minuta e parë.

E veçanta e formacionit është se Scaloni ka vendosur të startoi në këtë ndeshje me tre lojtarë që kanë të njëjtin mbiemër.

Lisandro Martinez, Lautaro Martinez e Gonzalo Martines do të luajn nga minuta e parë në këtë ndeshje.