Asistimi i Bale, i cili u bë viral sot me Uellsin

Super stari i Uellsit dhe Real Madridit, Gareth Ble, i ka mahnitur të gjithë, me veprimin e tij ne ndeshjen e sotme ndaj Kroacisë të vlefshme për eliminatoret e Europianit.

Në minutën e 10-të, futbollisti i Realit të Madridit, u bë protagonist, duke dhuruar spektakël me duar.

Gareth Bale asistoi nga auti, në afërsi të mesit të fushës, për shokun e skuadrës, i cili nuk u tregua i saktë para portës.

Videoja e momentit kur Bale hedh autin e gjatë nga mesi i fushës është duke bërë xhiron e internetit, teksa të gjithë kanë mbetur të mahnitur nga uellsiani, i cili problemeve që ka pasur kohët e fundit me klubin e tij, mbetet një lojtar i madh.

Shikoni videon interesante të Bale :

Manuel Neuer me super driblim ndaj lojtarit bjellorus afër këndores (VIDEO)

/TeleshkronjaPost/

5 gjërat që u vërejtën tek Bale gjatë stërvitjes në Carrington

Ekipi i Uellsit ka qenë në Carrington duke u përgatitur për ndeshjen e tyre të mërkurën, miqësoren ndaj Trinidad dhe Tobagos.

Gareth Bale dhe bashkëlojtarët e tij të Uellsit kanë trajnuar në bazën e Carrington të Manchester United përpara ndeshjes me Trinidad dhe Tobago të mërkurën mbrëma.

Ata do të luajnë ndeshjen në “Ground Racecourse Ground” të Wrexham, por kanë përdorur pajisjet dhe janë stërvitur në klubin e The Reds.

Një takim i madhë me Sllovakinë për të filluar fushatën kualifikuese të kampionatit evropian 2020 po afrohet dhe në Cardiff të dielën dhe ata nuk duan të lënë asnjë gur pa luajtur.

Shfaqja e Bale në Mançester ka gjeneruar mjaft interesim duke pasur parasysh zërat që e lidhin atë me një lëvizje në Old Trafford gjatë verës, shkruan Teleshkronja Post.

Ja pesë gjëra që Daily Mirror ka vërejtur kur Bale arriti në Carrington :

1) Të gjithë me buzëqeshje
Ai ishte gjatë gjithë kohës duke buzëqeshur pasi Gareth Bale arriti në Carrington.

Ylli i sulmit u fotografua duke ecur nëpër korridore duke u kënaqur pasi ai ishte i rrethuar nga muret e yjeve të Manchester United si Paul Pogba e Marcus Rashford.

2) Trajnerët e Manchester United të cilët i shikojnë stërvitjet


Dy anëtarë të ekipit të stërvitjes së Manchester United po vëzhgonin ndërsa Bale dhe shokët e tij të skuadrës u futën në fushën stërvitëse.

Michael Carrick dhe Kieran McKenna ishin ata që e panë seancën para se të merrnin shansin për të folur me ish-kolegun e tyre Ryan Giggs.

3) Vetëm një nga lojtarët

Gareth Bale është në mënyrë të qartë superylli i Uellsit.

Por ai mbetet vetëm një anëtar tjetër i skuadrës, kur ai lidhet me shokët e ekipit të Uellsit, me të cilin ai ka një lidhje të ngushtë.Menaxheri Ryan Giggs përshëndeti Bale duke e quajtur të “shkëlqyer.”

Giggs ka thënë: “Është gjithmonë e mrekullueshme, sepse zakonisht kur Gareth shënon. Janë 90 minuta e tij të parë për tre muaj dhe nëse ai luan ndeshje, ai do të shënojë gola.”

“Çdo menaxher do ta donte atë. Kur Gareth u kthye, ai ishte i shkëlqyer. Ai pëlqen të luajë për Uellsin dhe të jetë me shokët e tij dhe ai është një nga zërat në dhomën e zhveshjeve”.

4) Asnjë shenjë e lëndimit


Bale nuk tregoi shenja të shqetësimeve për dëmtimin pasi ai u trajnua me me shokët e tij të skuadrës.

Ai ka pasur një sezon plot dëmtime në Real Madrid dhe ishte shkurtimisht në dyshim për ndeshjet ndërkombëtare pas marrjes së një dëmtimi në kyç gjatë humbjes në shtëpi ndaj Ajax në Ligën e Kampionëve.

5) Yjet e rinjë të gatshme për të lënë përshtypje
Uellsi mund të jetë ende në gjendje të grumbulloj Gareth Bale për momentin – por Giggs tashmë e ka syrin e tij në disa yje të ardhshëm.

Harry Wilson, David Brooks dhe Daniel James janë të gjithë në formë dhe janë identifikuar si talentë në zhvillim për ekipin kombëtar.

Me 29-vjeçarin Bale që ka një kohë të vështirë në Real Madrid, Giggs dëshiron që talenti tjetër sulmues të marrë disa shtysa nga jashtë me talentët e rinjë./TeleshkronjaPost/

Bekim Balaj shënon kundë Uellsit, 1-0 / VIDEO

Balaj ka shënuar për Shqipërinë duke e dërguar atë në avantazh prej 1-0 kundër Wales.

Në minutën e 59’të ka shënuar nga penalltia Bekim Balaj, shkruan Teleshkronja Post..

Albania vs Wales, formacionet zyrtare

Shqipëria luan kundër Uellsit në një ndeshje miqësore që konsiderohet si një provë për Kombëtaren pas disa paraqitjeve të dobëta në Ligën e Kombeve.

Përballja e fundit e Kuqezinjve është ndaj Skocisë, në të cilën pësuan me rezultat 4-0 në “Loro Boriçi,” Teleshkronja Post.

Situata aktuale te skuadra e Shqipërisë është shumë e vështirë, sidomos nga ana psikike.

Përzgjedhësi Christian Panucci ka qenë më i kritikuari, të cilit madje i luhatet edhe posti i trajnerit.

Formacioni zyrtar i Shqipërisë: Berisha; Veseli, Mavraj, Simajli; Hysaj, Xhaka, Lila, Basha, Uzunu; Balaj, Grezda.

Formacioni zyrtar i Uellsit: Ward; Gunter, Lockyer, Lawrence, Roberts; Allen, James, King; Brooks, Vokes, Wilson./Teleshkronja Post/

Pakënaqësia e stafit të Realit për aktivizimin e Bale ndaj Shqipërisë, Giggs përgjigjet

Përzgjedhësi i Uellsit, Ryan Giggs, ka reaguar ndaj kritikave të stafit dhe tifozëve të Real Madridit në lidhje me Gareth Bale.

Anësori i Los Blancos është duke pasur probleme me lëndime këtë sezon, ndërsa aktivizimi i tij në ndeshjen kundër Shqipërisë është konsideruar si i panevojshëm.

Bale është dashur të udhëtojë 4.052 kilometra për të qenë i pranishëm në “Elbasan Arena” në ndeshjen miqësore.

Giggs thotë se nuk shqetësohet për këto kritika dhe se lojtari është shprehur i gatshëm që të jetë i pranishëm në lojë për ta nderuar edhe arritjen e Chris Gunter.

Mbrojtësi i Readingut do të bëhet lojtari që ka regjistruar më së shumti paraqitje për Uellsin, plot 93, kur do të startojë në Elbasan.

“Nuk ka shqetësime për pakënaqësinë e Madridit. Gareth është në duar të mira. Ai gjithmonë dëshiron të luajë për vendin e tij dhe dëshiron të jetë këtu për Chrisin që do të jetë një natë e veçantë”.

“Të gjitha këto gjëra lënë të kuptojmë se është gjë e shkëlqyer që ndodhet këtu dhe u jep shtytje të gjithëve kur ai është në skuadër. Askush nuk ka dyshuar në përkushtimin e tij ndaj Uellsit”, ka thënë Giggs.

Karahas Bale në ndeshjen kundër Shqipërisë do të luajë edhe ylli i Arsenalit, Aaron Ramsey, si edhe kapiteni Ashley Williams./Teleshkronja Post/