Agjenti i Bale: “Gareth dëshiron të qëndroj, do flasim me zotri Zidanen”

Me të ardhmen e Gareth Bale në ajër pas riemërimit të Zinedine Zidane si trajner i Real Madridit, agjenti i lojtarit Jonathan Barnett ka insistuar që ai të dëshirojë të qëndrojë në Santiago Bernarbeu.

Edhe pse gjërat dukeshin të vështira me Santiago Solari, dukej sikur me ardhjen e Zidane do ta vendoste uellsianin në pjesën e fundit të karrierës së tij në Real Madrid, duke pasur parasysh ndarjen në marrëdhëniet midis dy palëve.

Megjithatë, kur u pyet në të ardhmen e Bale Barnett ishte këmbëngulës se ai dëshiron të mbetet në kryeqytetin spanjoll.

“Po, pse jo? Ai dëshiron të luajë të gjithë karrierën e tij për Real Madridin dhe nëse nuk bën, do të flasim përsëri”, tha Barnett për BBC, njofton TeleshkronjaPost.

Zinedine Zidane & Gareth Bale

“Ai do të bisedojë me z. Zidane, do ta marrë atë nga atje dhe pastaj do të shohë në fund të sezonit.”

“Ne [Barnett dhe Bale] flasim shumë, personi më i afërt me të është biri im Joshua, i cili është me të vërtetë agjenti i tij dhe ai kujdeset për të, ai ka bërë një punë të mirë”.

Duke pasur parasysh se me kalimin e kohës problemet mes Bale dhe Zidane u rritën dhe pas përfundimit të Ligës së Kampionëve në Kiev, ai lë të kuptohet se ai mund të shikojë në aventura të reja.

“Gareth donte të luante në një mënyrë dhe Zidane donte të luante një tjetër”, tha agjenti. “Kjo ishte shkaku i tij dhe gjatë një periudhe kohore u përkeqësua marrëdhenia mes dyve.”

“Nëse e lejon Gareth të luajë mënyrën se si ai dëshiron të luajë, ai mund të jetë zëvendësues i Cristiano Ronaldos. Ai ka një talent të madh”.

“Gareth është shumë i fortë,” vazhdoi Barnet. “Ai është një person me shumë vullnet dhe nuk mërzitet për atë që thotë shtypi.”

“Frustrimi [nga tifozët] nuk është diçka që e shqetëson, ai e kupton se çfarë duhet të bëjë.”

Goli i Gareth Bale kundër Liverpool në finalen e Champions League.

“Shikoni rekordin e tij, atë që ai ka fituar dhe se si ai ka luajtur. Në vitet që vijnë, këta njerëz që po e mbajnë atë, fëmijët e tyre do të shikojnë golat që ai ka shënuar dhe do të thonë, ‘çfarë lojtari i mrekullueshëm’. “/TeleshkronjaPost/

Bayern: Po largohen edhe Neuer e Lewa, ja cilat do të jenë transferimet e reja

Bayern Munich është eliminuar nga gara e Ligës së Kampionëve, duke u eliminuar qysh në fazën çerekfinale.

Ishte skuadra e Liverpool ajo që mposhti gjigantin bavarez 1:3, në ‘Allianz Arena’ për të ndërprerë aventurën e tyre në garat evropiane.

Pas kësaj humbjeje, duket se është vënë në pah edhe nevoja për një revolucion në skuadrën e Bayern.

Sipas ‘Goal’, ndryshime do të ketë qysh nga portieri, i cili është edhe kapiteni i skuadrës, Manuel Neuer, transmeton lajmi.net.

Manuel Neuer dhe Jerome Boateng pritet të jenë dy largimet e para, kurse Jan Oblak dhe Timo Werner lojtarët që do të afrohen.

Gjithashtu, Mats Hummels e Rafinha pritet të largohen, për tu transferuar Pavard e Lucas Hernandez.

Kjo mund të jetë vera e fundit që flitet për një kalim të Lewandowskit tek Real Madrid. Skuadra duhet të mendojë për afrimin e Timo Werner.

Në anën tjetër, emra si Javi Martinez, Thomas Muller, Arjen Robben e Ribery janë në fundin e karrierës.

Callum Hudson Odoi, Nicolas Pepe e Kai Havertz janë emrat që duhet konsideruar nga skuadra gjermane.

Kujtojmë se Bayern Munich ka arritur marrëveshje edhe me disa lojtarë të rinj nga MLS, nga të cilët pritet shumë në të ardhmen.

Zyrtare: Zinedine Zidane sjellë transferimin e parë për Real Madridin

Nëse kthimi i Zinedine Zidane ishte pjesa e parë e bashkimit me Real Madridin, atëherë nënshkrimi i qendërmbrojtësit Eder Militao do të jetë i dyti.

Los Blancos do të shikojë për të forcuar skuadrën e tyre në dritaren e transferimit të verës pas një sezoni shkatërrues që pothuajse me siguri do të përfundojë pa trofe.

Mbrojtësi brazilian do të bëhet një lojtar i Real Madridit para fundit të marsit pas arritjes së një marrëveshjeje me Porto.

Me lojtarin që tashmë ka rënë dakord me kushtet personale, një pagesë për klubin e mëparshëm Sao Paulo është detaji i vetëm që ende duhet të kryhet.

Danilo ishte lojtari i fundit që u transferua nga Porto në Estadio Santiago Bernabeu, me ardhjen e tij gjithashtu u njoftua në muajin mars.

Klauzola e blerjes së Militaos është aktualisht 50 milionë euro, por do të rritet me 50 për qind në 75 milionë euro pas 15 korrikut, kështu që pse Real Madridi dëshiron që kjo marrëveshje të bëhet më shpejt, transmeton TeleshkronjaPost.

21-vjeçari ka impresionuar gjatë sezonit të tij të parë në Evropë dhe ardhja e Pepes në mbrojtje të Porto ka ndihmuar në ngritjen e lojës së tij.

Militao, i cili ka bërë 34 paraqitje për Porton këtë sezon, ka aftësinë dhe personalitetin e futbollit për të luajtur për një klub si Real Madrid.

Për shkak të performancave të tij pozitive, Tite ka përfshirë qendërmbrojtësin në skuadrën e Brazilit për miqësorët kundër Panamasë dhe Republikës Çeke këtë muaj.

Kur ai bashkohet, Militao do të zërë vendin e tretë të lojtarit të huaj në skuadrën e Real Madridit bashkë me Vinicius Junior dhe Rodrygo.

Një transferim si ky në mbrojtje mund të shënojë fundin për Jesus Vallejo, i cili mund të huazohet përsëri ose të shitet tërësisht me një klauzolë blerjeje për Real Madridin në kontratën e tij./TeleshkronjaPost/

Ylli 20 vjeqarë i Realit: “Oferta e Ajax? Nuk e besoj se vlejë kaq”

Mesfushori sulmues i Real Madridit,Martin Odegaard ka hedhur poshtë thashethemet se Ajax janë të gatshëm ta nënshkruajnë atë me një tarifë prej 20 milionë eurosh.

Norvegjezi, i cili aktualisht është në huazim nga Real Madridi tek Vitesse, ka pohuar se vlera aktuale e tij e tregut nuk arrin shifrën e lartpërmendur.

“Unë nuk mendoj se kam vlerë aq shumë të lartë, pasi shumat që lëvizin në futboll sot janë jashtë kontrollit dhe të pa arsyeshme”, tha ai.

“Kam lexuar thashethemet, por nuk e di nëse janë të vërteta.”

MARCA njoftoi kohët e fundit se klubi holandez është i etur të fitojë 20-vjeçarin, i cili është huazuar në një ekip të Eredivisie për të dytin vit me rradhë, pas magjisë së tij në Heerenveen./teleshkronjapost.info/

​Sipas raportimeve Zidane e ka identifikuar lojtarin e parë që do ta blejë

9 muaj më parë Zinedine Zidane e tronditi të gjithë botën e futbollit kur pa pritmas në kulmin e sukseseve bëri të ditur se po largohet.

Megjithatë, storja u përsërit, të hënën ai përsëri befasoi qdo futbolldashës, kur u bë e ditur se ai po kthehej në pozitën e trajnerit të Real Madridit, vetëm 284 ditë pasi kishte vendosur të largohet nga kjo pozitë

Ish-reprezentuesi francez, 46-vjeçari u largua nga “Los Blancos” në fund të sezonit të kaluar, pasi e ndihmoi skuadrën e tij t’i fitonte tri tituj të Ligës së Kampionëve radhazi dhe një titull të La Ligës.

Dhe duket se trajneri i Real Madridit nuk është duke humbur aspak kohë për ndërtimin e një skuadre të re. E përditshmja italiane, Gazzeta dello Sport pretendon se N’Golo Kante i Chelseat do të jetë transferimi i parë i Zidane gjatë verës.

27-vjeçari, i cili është kampion bote me Francën, nuk ka kaluar nëpër periudhën e tij më të mirë këtë sezon, me trajnerin e ri, Maurizio Sarrin, veçanërisht pasi që italiani dëshiron që Kante të luajë në një pozitë më sulmuese.

Ish-ylli i Leicester Cityt nënshkroi kontratë të re me klubin londinez në nëntor të vitit të kaluar, që e mban atë në Stamford Bridge deri në vitin 2023.

Kthimi i Zidane në Real Madrid do ta shqetësojë edhe më shumë Chelsean, pasi që tani transferimi i Eden Hazardit në Santiago Bernabeu duket edhe më i mundshëm.

E FUNDIT: Zidane rikthehet tek Rela Madridi deri në fund të sezonit

Lajmet dhe raportimet e fundit nga top mediat sportive botërore thonë se Zinedine Zidane po vjen tek Real Madridi deri në fund të sezonit.

Santiago Solari do të lirohet nga detyra dhe Zidane do ta zërë vendin e tij deri në përfundimin e këtij sezoni, transmeton Teleshkronja Post.

Tabloidi sportiv Belacher Report e ka bërë të ditur lajmin, gjithashtu është konfirmuar edhe nga e përditshmja spanjolle MARCA.

Klubi ka vendosur të ndahet me trajnerin aktual Santiago Solari pas një takimi në mes të bordit të drejtorëve të Real Madridit.

Zidane ka qenë gjithmonë zgjedhja e preferuar për presidentin Florentino Perez, siç tregoi MARCA javën e kaluar.

Pushimi i Zidanes përfundon, por duhet të vendosë se ku fillon punën

Ish trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka tërhequr interesimin e katër klubeve të mëdha evropiane dhe pritet të vendosë së shpejti për të ardhshmen.

Vendet e lira të punës për të janë në Paris Saint-Germain, Chelsea, Juventus dhe një rikthim te Los Blancos.

Në verë secili nga këto poste me gjasë do të jetë i lirë dhe për trajnerin që e fitoi tri herë radhazi Ligën e Kampionëve ka shumë interesim.

Chelsea: Opsioni i komplikuar

Skuadra angleze nuk konsiderohet si favorit për ta marr francezin dhe kjo për shkak të embargos të transferimeve nga FIFA, si dhe mundësinë e mungesës në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Kjo pasi Blues aktualisht janë në pozitën e gjashtë në Ligën Premier.

Manchester United mund të jetë një tjetër opsion, por puna e Ole Gunnar Solskjaer deri tani ka tejkaluar pritjet dhe ai mund të vazhdojë edhe pas përfundimit të sezonit.

Paris-Saint Germain: Synojnë ta pushtojnë Evropën

Pas eliminim nga Liga e Kampionëve, PSG mund të hapë derën për një trajner të ri.

Didier Deschamps me siguri do të qëndrojë te Franca deri në vitin 2020 dhe ambicia e PSG-së për të marr trofeun më të madh evropian mund t’i besohet njeriu që e ka fituar tre herë rresht.

Juventus: Cristiano Ronaldo dhe ndjekja e Ligës së Kampionëve

Zonja e Vjetër janë një tjetër klub që e duan Ligën e Kampionëve në vitet e fundit, por pa ndonjë rezultat. Zidane mund të jetë zgjidhja e problemeve të tyre.

Rezultati i së martës së ardhshme kundër Atletico Madrid do të jetë vendimtar për të ardhmen e Massimiliano Allegrit.

Ish- mesfushori i Juventusit, Zidane , do të jetë një nga favoritët për ta pasuar italianin.

Real Madrid: një rikthim që mund të ndodh

Nëse Zidane pranon, Real Madridi është i gatshëm të nënshkruajë me të, pasi ai ka pikërisht atë që ekipi dhe bordi kanë nevojë për momentin.

Nuk do të jetë e lehtë për ta bindur atë që të kthehet në klub.

Zidane-Mourinho kryefjala, por Pochettino ndryshon rrjedhën

Bosi i shtabit teknik të klubit nga Londra veriore, Mauricio Pochettino ia ka hapur dyert Real Madridit

Jose Mourinho dhe Zinedine Zidane, raportohet se janë kandidatët më serioz për të marrë drejtimin e Real Madridit, që synon të nisë gjithçka nga fillimi edicionin 2019/20.

Por, nuk përjashtohet as Mauricio Pochettino i Tottenhamit, që u kërkua edhe vitin e kaluar, para se Madridi ta ulë në stol Julen Lopeteguin.

Madje, vet Pochettino, kedhur benzinë në zjarrë, duke thënë se “është kënaqësi që të kërkon një ekip si Madridi për trajner. Kjo do të thotë se kam punuar mirë dhe në rrugën e duhur”.

“Kam gjithnjë një marrëdhënie speciale me Spanjën, pasi këtu kam drejtuar edhe më parë”.

“Solari?” E kuptoj se çfarë ndien dhe se në çfarë pozicioni ndodhet. Është trajner i një ekipi të madh si Real Madrid, ku i duhet të fitojë gjithnjë. Nuk është në një pozicion të mirë pas eliminimit nga Champions dhe për fat të keq trajnerët e paguajnë të parët”, shtoi Pochettino.

Florentino Perez do të synojë të nisë një projekt të ri për sezonin 2019/20, raportohet se do të ketë blerje të shumta në afatin kalimtar të verës.