Biletat për finale të Ligës së Kampionëve po kushtojnë deri në 40 mijë euro në tregun e zi

Biletat për finalen e Ligës së Kampionëve midis Liverpoolit dhe Tottenhamit janë duke u shpallur në internet deri në më shumë se 40,000 funta.

Tifozët e Liverpulit dhe Tottenham do të ndajnë 33.226 bileta për finalen e fundit në stadiumin Wanda Metropolitano të Atletico Madridit me një kapacitet prej 68,000 ulëse.

Por tifozët pa një biletë nëpërmjet shprëndarjes zyrtare të UEFA-s, të cilët po kthehen në faqet e internetit të palëve të treta për bileta, do të gjejnë veten përballë çmimeve mijëra paund.

Tifozët e Liverpool dhe Tottenham thanë se biletat e printuara në më shumë se £ 500 ishin “të tepruara” në një deklaratë të përbashkët javën e kaluar dhe disa bileta për finalen janë shfaqur për rishitje në StubHub për më shumë se 40,000 funta.

Biletat për finalen e Ligës së Kampioneve janë duke u listuar për më shumë se 40,000 funta në StubHub. (SkySports)

Bileta më e lirë në StubHub fillon në 3,455 funta, ndërsa disa faqe interneti të pavarura janë duke shitur bileta për çmime të ngjashme dhe tifozëve u është thënë të sigurojnë që ata blejnë nga burime të besueshme dhe të jenë të kujdesshëm nga mashtruesit.

“Me tifozët e futbollit në kërkim të biletave për të parë një pjesë të historisë, po presin në periferi, të gatshëm për të përfituar. Tifozët duhet të shikojnë nga shenjat paralajmëruese dhe të jenë të vetëdijshëm për rreziqet kur blejnë bileta, faqe të selektive apo media sociale “, tha Ross Martin, kreu i sigurisë dixhitale në bankën Barclays.

Qëndrimi i UEFA-s në faqen e internetit të biletave të palëve të treta është: “Faqet e internetit të biletave të palëve të treta dhe platforma të biletave nuk janë të autorizuara nga UEFA për të shitur bileta për finalen 2019 të Ligës së Kampioneve në UEFA.”

Bileta me vlerë nominale për finalen e Ligës së Kampioneve kanë çmim mes £ 60 dhe £ 513 por faqet e internetit të palëve të treta si Futbolli Ticket Pad po shesin për shumë më tepër. (SkySports)

Kur është finalja e Ligës së Kampionëve? 7 fakte rreth finales

“Çdo biletë e blerë nga këto vende do të jetë e pavlefshme në përputhje me kushtet dhe kushtet e biletave të UEFA-s dhe nuk do të fitojë hyrjen në stadium. UEFA prandaj i dekurajon fuqishëm tifozët nga blerja e biletave nga faqet e internetit të tilla”./TeleshkronjaPost/

Paratë e ndara për ekipet e Premier League: Sa fituan ekipet ?

Manchester City ka mbrojtur titullin e Premier Ligës pavarësisht një lufte të pabesueshme me klubin e Jurgen Klopp, Liverpool.

City përjetoj një frikë para se të fitonte 4-1 në Brighton ndërsa djelmoshat e Jurgen Klopp morën vendin e dytë pas një fitoreje 2-0 kundër Wolves.

Ekipet e Premierligës do të fitojnë afërsisht 2 milionë funte më shumë se skuadra poshtë tyre, gjë që e bëri ditën e fundit të sezonit edhe më fitimprurëse për ata që ende luftonin për vendet në krye dhe në fund të ligës.

Me këto shpërblime nga federata angleze shihet qartë se sa fuqi financiare ka liga, duke mos i përmendur milionat nga të drejtat televizive.

Skuadrat që ranë nga liga dhe përfunduan në pjesën e poshtme tre morën shumën më të vogël, por do të marrin pagesa për katër stinët e ardhshme.

Pra, sa do fitojë çdo klub nga Premier Liga…

 1. Huddersfield Town – £1.9m
 2. Fulham – £3.8m
 3. Cardiff City – £5.8m
 4. Brighton – £7.7m
 5. Southampton – £9.6m
 6. Burnley – £11.5m
 7. Bournemouth – £13.4m
 8. Newcastle United – £15.4m
 9. Crystal Palace – £17.3m
 10. Watford – £19.2m
 11. West Ham United – £21.1m
 12. Leicester City – £23.1m
 13. Everton – £25m
 14. Wolves – £26.9m
 15. Manchester United – £28.8m
 16. Arsenal – £30.7m
 17. Tottenham Hotspur – £32.6m
 18. Chelsea – £34.6m
 19. Liverpool – £36.5m
 20. Manchester City – £38.4m./TeleshkronjaPost/

Kur është finalja e Ligës së Kampionëve? 7 fakte rreth finales

Finalja e Ligës së Kampionëve për vitin 2019 kthehet në kryeqytetin spanjoll, Madrid, për herë të parë në nëntë vjet.

Për herë të parë që nga viti 2013 në finale nuk është të paktën një ekip spanjoll, që shënon përfundimin e dominimit në këtë garë dekadën e fundit.

Me Liverpoolin dhe Tottenhamin finalist, deri tek finalja e Ligës së Kampioneve, këtu është e gjitha që ju duhet të dini rreth edicionit 2019…

Kur është finalja e Ligës së Kampionëve?

Trofeu i Ligës së Kampionëve. (UEFA)

Ndeshja finale e Ligës së Kampionëve, i 27-ti në formatin e tij të tanishëm dhe gara e 64 ekipeve elitë të Evropës, do të zhvillohet më 1 qershor 2019.

Kush do të jetë në finale?

Për herë të parë nga viti 2008 do ketë një finale krejt angleze, hera e fundit ishte në 2008 Chelsea dhe Man United.

Liverpooli u kualifikua në finalen e Ligës së Kampionëve në mënyrë të bujshme duke u kthyer nga 3-0 për të mundur Barcelonën 4-0 në ndeshjen e dytë në Anfield të martën.

Tottenham mundi Ajaxin 3-2 në Amsterdam në mbrëmjen e së mërkurës, kur Lucas Moura përfundoi një hat-trick në kohën shtesë, për të kaluar tutje pasi përfundoi 3-3 në total (Spurs shkoj tutje falë golit si mysafirë).

Në vilin stadium do luhet apo do të mbahet?

Wanda Metropolitano, shtëpia e Atletico Madrid, do të presë finalen e Ligës së Kampionëve për herë të parë, vetëm 18 muaj pas hapjes, raporton Teleshkronja Post.

Stadiumi ku do luhet finalja e Champions League 2019 në Madrid, Wanda Metropolitano. (Foto: SkySports)

Sa tifozë do të jenë në Wanda Metropolitano?

Kapaciteti i Wanda Metropolitano me 67,000 vende do të reduktohet në 63,500 për finalen e Ligës së Kampionëve.

Kush është kampion aktual i Evropës (Fitues i Champions League 2018) ?

Kampion në fuqi aktualisht i Ligës së Kampionëve është klubi i Real Madridit, i cili u bë i pari në histori që fitoj tre tituj rresht. Kundërshtari i Madrilenëve vitin e kaluar ishin Liverpool, të cilët janë gjithashtu edhe sivjet në finale.

Real Madrid janë kampionët aktual të Ligës së Kampionëve.

Cila është marrëveshja me biletat?

Tifozët e dy finalistëve të Ligës së Kampionëve do të marrin rreth 17,000 bileta secili, pak më shumë se gjysma e 63,500 të reduktuar në Wanda Metropolitano.

UEFA ka konfirmuar se 4,000 bileta do të vihen në dispozicion të publikut të gjerë, ndërkohë që 25,500 bileta të mbetura “i ndahen komitetit lokal organizues, UEFA-s dhe shoqatave kombëtare, partnerëve tregtarë dhe transmetuesve”.

A do të përdoret video asistenca referuese (VAR) ?

Manchester United eleminoj PSG pas një penaltie nga VAR. (Foto: UEFA)

Ndeshja finale e Ligës së Kampioneve 2019 do të hyjë në histori si i pari që do të bëjë përdorimin e Video Asistentit për Referin.

Teknologjia, e prezantuar në fazat e eliminimit këtë sezon, ka qenë në qendër të një numri të incidenteve të profilit të lartë. UEFA padyshim do të përpiqet për përdorimin e saj pa ndërprerje./TeleshkronjaPost/

Ajax 2-3 Spurs: Vlerësimet e lojtarëve pasi Lucas Moura dërgon Tottenham në finalen e parë të Ligës së Kampionëve

Tottenham Hotspur prodhoi një nga rikthimet më të mëdha të Ligës së Kampionëve të të gjitha kohërave për të mposhtur Ajax 3-2 dhe vulosi progresin e tyre në finalen e Madridit.

Një hat-trick në pjesën e dytë nga Lucas Moura tronditi botën dhe pa Spurs eleminojnë kundërshtarin e tyre holandez për të siguruar një finale angleze në Ligën e Kampionëve kundër Liverpool muajin e ardhshëm.

Nikoqirët filluan ndeshjen pikërisht se si ata do të dëshironin me mbrojtësin e talentuar Matthijs De Ligt duke shënuar gol me kokë në pesë minuta për të dyfishuar rezultatin e përgjithshëm të Ajax.

Një fillim i dobët nga Tottenham, të cilët lejuan Hakim Ziyech shumë hapësirë ​​për të dhe për të dyfishuar epërsinë e Ajax dhe trefishuar atë nga rezultati total.

Në pjesën e dytë, Spurs kishte të gjitha për të bërë. Çuditërisht, brenda 15 minutash ata ishin në nivel. Dy golat fantastik nga Lucas i dhanë Spurs aq shumë shpresë me aq shumë kohë për të luajtur.

Me vendin e Ajax në finale pothuajse të sigurt, Lucas ndihmoi Spurs të prodhojë të pamunduren, duke shënuar tre gola fantastik, secili më i bukur se tjetri, shkruan TeleshkronjaPost.

Spurs fitoi 3-2 në mbrëmje dhe shkoi 3-3 në total. Këtu janë vlerësimet e lojtarëve nga fitorja e mahnitshme e Tottenham Hotspur në gjysmëfinale të Champions League kundër Ajax.

Vlerësimet e lojtarëve të Ajax:

André Onana – 6 – Stoperi kamerunas bëri dy pritje të njëpasnjëshme nga Son dhe Eriksen, por ishte kryesisht i paprovuar në pjesëne parë. Bëri një bllok të mirë nga Alli në gjysmën e dytë. Por ai nuk mund ta ndaloj Spurs që të kthehet në ndeshje dhe do të jetë i zhgënjyer. U ndëshkua për humbje kohe.

Noussair Mazraoui – 6 – Startues në IX e parë të ekipit hollandez, Mazraoui kishte shumë pak për të bërë në 45 minutat e hapura me Spursin duke mos gjetur ndonjë hapësirë. Mirpo në pjesën e dytë nuk ishte i njejti.

Daley Blind – 6 – Komploti më i madh që ju mund të paguani Blind është se mbrojtësi i Manchester United luan po aq efektiv sa edhe partneri i tij më i ri në qendër. Kjo ishte gjatë P 1. Pjesa e dytë ? Ai thjesht nuk mundi ta kontrolloj zëvendësuesin Fernando Llorente i cili fitoi pothuajse çdo duel dhe i lejoi Spurs më shumë mundësi për të shkuar përpara.

Matthijs De Ligt – 7 – Komandant në ndeshjen e parë, qendërmbrojtësi i talentuar, shënoj në pesë minutat e para për të dyfishuar avantazhin e Ajax. Bëri një bllok të mahnitshëm ndaj Moura, por nuk mund të bënte asgjë për asnjë prej tre golave ​​të tij. Kapiteni fantastik do të jetë i zhgënjyer në mënyrë të tmerrshme me rezultatin.

Nicolás Tagliafico – 6 – Performanca e tij ishte e përzier, jo stabil.

Frenkie De Jong – 8 – Barcelona së shpejti do të ketë si një individ të mirë – përtej viteve të tij. Pritja e tij dhe aftësia për të udhëhequr sulmuesit e Ajax. Jashtëzakonisht i pafat për të qenë jashtë kësaj gare.

Lasse Schone – 6 – Duke punuar së bashku me De Jong në mes të fushës, durimi i Schone e personifikonte qasjen e hershme të Ajax. A ishte mirë për të kufizuar hapësirën përpara zonës së dënimit Ajax. Megjithatë, gishtat do të drejtohen tek ai për golin e dytë të Tottenham.

Hakim Ziyech – 7 – Ziyech filloi super ndeshjen me një gol të shënuar në pjesën e pasme të rrjetës së Tottenham këtë ndeshje. Një goditje me këmben e majtë e ëmbël për të zgjeruar avantazhin e Ajax. Humbi një shans të mahnitshëm për të dërguar ekipin e tij prapa. Ai goditi shtyllen kur ndeshja ishte afër fundit. Do të shkojë në shtrat duke e ditur se mund të ketë fituar ndeshjen për Ajax.

Kasper Dolberg – 6 – Duke filluar në vend të David Neres i cili mori një lëndim, Dolberg u përshtat menjëherë, duke udhëhequr vijën e sulmit dhe duke shkaktuar probleme për mbrojtësit e Tottenham. Nuk ishte tepër influencues kur loja po përfundonte.

Donny van de Beek – 6 – Njeriu që e ka vënë ekipin e tij 1-0 në ndeshjen e parë, sonte ekipi ishte pa ndikimin e tij ndaj mbrojtjes së Spurs.

Dusan Tadiç – 6 – Ish-lojtari i Southampton humbi një shans të madh për të dyfishuar epërsinë e Ajax, por qëlloj vetëm shtyllen e Lloris. Nuk ishte aq klinik sa ai do të kishte dashur.

Zëvendësimet

Joel Veltman – 6 – Me 30 minuta për të luajtur, puna mbrojtëse e Veltman bëri pak ndaj Spurs.

Daley Sinkgraven – 5 – Zëvendësuesi ishte i panevojshëm.

Lisandro Magallán – N / A – Pak Minuta

Vlerësimet e lojtarëve të Tottenham

Hugo Lloris – 6 – Prodhoi një mbrojtje mahnitëse brenda katër minutash të para, por nuk mund të bënte asgjë për golin e parë nga Ajax as për të dytin.

Kieran Trippier – 3 – Kritikuar për aftësinë e tij të dobët për të atakuar zonën e kundërshtarit, mbrojtësi i Anglisë duhet të kishte bërë më mirë tek dy golat e Ajax. Performanca e të mërkurës përmblodhi sezonin e tij.

Toby Alderweireld – 6 – Në kohë, belgu luftoi me lëvizjen e vazhdueshme të vijës së frontit të Ajax. I kujdesshëm në posedim. U rrit në ndeshje dhe ndihmoi të frymëzonte ekipin e tij e tutje.

Jan Vertonghen – 6 – Pas lëndimit të kokës në ndeshjen e parë, Vertonghen do të jetë i lumtur që mund të fshihet pas maskës së fytyrës, pasi përpjekja e tij ishte e mangët për dy golat e parë.

Danny Rose – 7 – Shumë më i mirë dhe produktiv se Kieran Trippier dhe ndihmoj skuadrën mjaftë.

Viktor Wanyama – 5 – Spiranca në zemër të fushës së mesfushorit të Tottenhamit nuk kishte ndikim këtë mbrëmje, duke lejuar Ziyech shumë hapësirë ​​për të vulosur golin e tij.

Moussa Sissoko – 8 – Një zëvendësues javën e kaluar, Sissoko filloi nga minuta e parë dhe solli një prani shumë të nevojshme komanduese në mesfushë Spurs. Një performancë frymëzimi, sa herë që ai mori topin ai dukej sikur po krijonte diçka. Vazhdimisht shkonte përpara.

Christian Eriksen – 6 – Kundër klubit të tij të mëparshëm danezi humbi një shans të mirë për të nxjerrë nivelin e tij me një goditje të drejtë Onanas. Sigurisht një pasim i mrekullueshëm për Alli i cili duhet të kishte bërë më mirë. Prodhoj disa pasime të mira, por Lucas ishte kryesori.

Dele Alli – 7 – Duhet të ketë bërë më mirë, lejoj De Ligt shumë hapësirë. Humbui një shans fantastik në fazat e hapjes të pjesës së dytë. Pasimi i tij i mençur lejoi Lucasin të arrinte statusin e heroit në sekondat e fundit. Dy asistime.

Lucas Moura – 10 – Wow. Vetëm wow. Hero Hat-trick. Legjenda e Tottenham. Kur gjithçka dukej e humbur, kur ai dukej jashtë, ai na tronditi të gjithë. Qëllimi i parë i qetë, i zgjuar dhe i mprehtë, para krijimit të historisë me një të golin e përsosur.

Heung-Min Son – 6 – Ai humbi një shans të mirë në minutën e 23-të. Gjeti më shumë hapësirë ​​dhe ishte konstant ndaj Ajax.

Zëvendësimet

Fernando Llorente – 7 – Në fillim të pjesës së dytë, qëllimi i Llorentes ishte të siguronte lartësi dhe fuqi të mëtejshme në pjesën e sipërme të fushës. Humbi një shans të lavdishëm. Fitoj pothuajse çdo duel ajëror dhe e mbajti topin mirë.

Erik Lamela – 5 – Në fund të ndeshjes.

Ben Davies – 5 – Ka prodhuar disa pasime të mira vonë.

Kur është finalja e Ligës së Kampionëve?

Finalja e Ligës së Kampionëve, e 27-ta në formatin e saj të tanishëm në Evropë, do të zhvillohet më 1 qershor 2019./TeleshkronjaPost/

Devotshmëri: Lojtarët e Ajax bëjn iftar mes të lojës ndaj Tottenham

Ajaxi ka tre lojtarë mysliman në skuadër, ku trajneri Ten Hag kishte thënë se janë të lirë të agjërojnë ramazanin.

Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui dhe Zakaria Labyad, janë lojtarët mysliman te Ajaxi.

Ziyech dhe Mazraoui po luajnë nga minuta e parë te Ajaxi kundër Tottenhamit në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve.

Ky i fundit kur ora shënoi 21:15 (koha e iftarit në Amsterdam) u fokusua nga kamerat, duke pirë.

Ujin e kishte lënë jashtë vijave të fushës.

Pas tij kamerat e fokusuan edhe Ziyechin, por nuk u pa që ishte duke pirë.Mazraoui e ka mbajtur fjalën pasi kishte thënë se do të agjëronte.

Ajax pret Tottenham në Cruyff Arena, formacionet zyrtare

Pas një super ndeshje eksituese mes Liverpool dhe Barcelonës, sonte luhet ndeshja tjetër gjysmëfinale Ajax-Tottenham.

Ndeshja fillon nga ora 21:00 në Johan Cruyff Arena, shkruan Teleshkronja Post.

Ndeshjen e parë e ka fituar minimalisht Ajax me golin e Van de Beek, sonte vendoset se kush kualifikohet në gjysmë finale.

Formacioni zyrtarë i Ajax :

Formacioni zyrtarë i Tottenham :

Tottenham 0-1 Ajax: Vlersimet e futbollistëve

Tottenham e ka të bëjë shumë në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve kundër Ajax pasi humbi 1-0 në shtëpi të martën në mbrëmje.

Donny van de Beek i dha gjigantëve të Eredivisie avantazhin në minutën e 15-të, duke hedhur topin pas krahëve të Hugo Lloris në rrjetin e Tottenhamit.

Vlerësimet e lojtarëve të ndeshjes Tottenham Hotspur 0-1 AFC Ajax:

HUGO LLORIS – Bëri një pritje të rëndësishme për tia mohuar Van de Beek golin. 6.5

TOBY ALDERWEIRELD – Do të kish shpresuar për një natë më të lehtë kundër klubit të tij të vjetër. 6.5

DAVINSON SANCHEZ – Përpjekja për të vazhduar me ritmin e sulmit të Ajax. Një natë e pakëndshme kundrejt ekipit të tij të mëparshme. 5.5

JAN VERTONGHEN – Moment i keq, pasi belgu u la gjak dhe u konstatua se kishte pas një përplasjeje me portierin Andre Onana. 6

KIERAN TRIPPIER – Paraqitje solide nga mbrojtësi anglez. 6

CHRISTIAN ERIKSEN – Përfundimisht fitoi terren, por jo të mjaftueshm për ekipin e tij . 6

VICTOR WANYAMA – Kishte punën për tu kujdesur për mbrojtjen e mesfushës. 6

DANNY ROSE – Një performancë tipike me fuqi të plotë por duket se e humbi duelin me Van de Beek të Ajaxit. 6.5

DELE ALLI – Filloi ngadalë – ashtu si edhe shokët e tij të ekipit – por ndikimi i tij u rrit gradualisht kur Spurs e ndoqi ndeshjen. 6.5

LUCAS MOURA – Ritmi i tij i shkaktoj probleme Ajaxit, veçanërisht në gjysmën e dytë. 6.5

FERNANDO LLORENTE – Mundësitë e tij ishin të pakta dhe shumë larg midis sulmit të Tottenhamit. 6

Menaxher – MAURICIO POCHETTINO – 6.5

AJAX (4-2-1-3)

ANDRE ONANA – Kontributi i tij kryesor ishte pritja e goditjes të Vertonghen në përplasjen që çoi në mbrojtës duke u zëvendësuar me tronditje. 6

JOEL VELTMAN – Tërësisht e rehatshm në posedim. Një mbrojtës i përkryer nga ana e djathtë. 7.5

MATTHIJS DE LIGT – A është me të vërtetë vetëm 19 vjeç? Mishërimi i qetësisë dhe i gatishmërisë. Me siguri do të bëhet një nga më të mirët në botë. 8

Daley Blind – Ishi i Manchester Unitedit përbën një përbërës jetik të planit mbrojtës të Ajax. 7

NICOLAS TAGLIAFICO – Kontribuoi në sulmin e tretë për ekipin e tij. 7

LASSE SCHONE – Mbronte kurrizin e tij – katër sikurse jeta e tij varet nga ajo dhe tregoi cilësi në të gjitha. 7

FRENKIE DE JONG – Ndeshja duket qartë e lehtë për këtë mesfushor të talentuar. Barcelona ka një lojtar të vërtetë në duart e tyre. 7.5

DONNY VAN DE BEEK – Ka pak nga gjithçka, i mrekullueshëm. 8.5

HAKIM ZIYECH – Zbuloi rezistencën e hershme të Tottenham. Lëvizja e tij i shkaktoi Tottenhamit të gjithë problemet. 7.5

DUSAN TADIC – Ish sulmuesi i Southampton ra në hije nga disa nga ata bashkëlojtarët e tij, por kontributi i tij ishte vendimtar. 6.5

DAVID NERES – I pa fat që nuk shënoj kur goditja tij goditi shtyllen 6.5

MENAXHERI – ERIK TEN HAG – Një tjetër natë ndezëse për klubin holandez. 8

Lojtari i ndeshjes: Van de Beek./TeleshkronjaPost/

Gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve: Tottenham vs Ajax, parashikimi i formacioneve

Tottenham përballet me Ajaxin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në stadiumin Tottenham Hotspur të martën në mbrëmje.

Në raundin e fundit, skuadra e Mauricio Pochettino arriti të kalojë Manchester Cityn me golat e shënuar si mysafirë në një çerek-finale të shkëlqyer ku rezultati i përgjithshëm ishte 4-4, ndërsa Ajax tronditi Juventusin dhe Cristiano Ronaldon me një fitore totale prej 3-2.

Spurs ka pasur disa turbulenca që nga kualifikimi për gjysmëfinale, duke vuajtur humbjet e Premier League nga Manchester City dhe rivalët e West Ham, shkruan TeleshkronjaPost.Info.

Ndërkohë, Ajax ka qenë fitimtar në të katër lojërat e tyre Eredivisie që nga eliminimi i Juventusit dhe janë përpara PSV Eindhoven në krye të ligës falë diferencës së golave, me dy ndeshje të mbetura.

Tifozët e Tottenham ndjejnë se ekipi i tyre duhet të mposht Ajaxin, por duket i vetëdijshëm se ekipi i trajnerit Erik Ten Hag është i rrezikshm. I bazuar rreth dy talentëve holandez Frenkie De Jong dhe Matthjis De Ligt, Ajax gjithashtu kanë David Neres të talentuar dhe sulmuesi serb, Dushan Tadiç në vijën e tyre të frontit.

Parashikimi i formacioneve sonte:

Tottenham: Lloris; Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose; Dier, Wanyama, Alli, Eriksen, Lucas; Llorente.

Ajax: Onana; Veltman, De Ligt, Blind, Tagliafaco; Shone, De Jong, Van De Beek; Ziyech, Tadiq, Neres

Tottenham është pa lojtarët kryesorë, të lënduarën Harry Kane dhe i pezulluar, Son Heung-min, ndërsa Moussa Sissoko nuk ka gjasa të jetë i aftë në kohë dhe mesfushorët e tjerë Harry Winks dhe Erik Lamela janë konfirmuar si mungesë. Ajax do të jetë më i freskët, me pushimin e shtatë ditëve që vijnë në këtë lojë.

Ne çfare ore fillon ndeshja ?
Tottenham vs Ajax niset në orën 21:00.

Ndeshjet kokë për kokë në të kaluaren e dy ekipeve…

Ajax 1-3 Tottenham, Fituesit e Kupës Evropiane (Super Cup) , shtator 1981.

Tottenham 3-0 Ajax, Fituesit e Kupës Evropiane (Super Cup) , shtator 1981.

Forma aktuale e dy ekipeve

Tottenham: WWLLWL
Ajax: WDWWWW

Parashikimi i stafit tonë, Teleshkronja Post Sport

Tottenham 1-1 Ajax
Kjo mund të jetë një mbrëmje e vështirë për Spurs, i cili do të jetë një ekip i dobët kundër një Ajax të patrembur. Tifozët e Spurs nuk duhet të zhgënjehen me një barazim, i cili do ta vendosë ekipin e tyre në pozitë mjaftë të mirë në ndeshjen e dytë në Amsterdam./TeleshkronjaPost/