Si Tiger Woods e fitoi Mastersin 2019 – përmes fotografive

Skenat nga Augusta National se si legjenda e golfit mori titullin e tij të parë të madh që nga viti 2008, i 15-të i përgjithshëm dhe xhaketa e tij e pestë në një kthim të shquar në lavdi.

Më poshtë ndiqni disa nga fotot më të mira të një nga rikthimeve më të mira në histori të sportit, e cilësuar kështu nga gazetarë, analistë dhe njerëz nga bota e sportit, shkruan Teleshkronja Post.

Foto nga fitorja e Tiger Woods :

Fotografitë: Retuers / Getty Images