Tayna ndryshon stilin e flokëve

Artistja dhe këngëtarja Doruntina Shala, e njohur me emrin artistik Tayna, edhe këtë vit e ka filluar me risi.

Nuk është fjala për ndonjë këngë të re, aq më pak ndonjë bashkëpunim, por këngëtarja ka ndryshuar stilin e flokëve.

Në një fotografi, postuar në profilin e saj në Instagram, Taynes po i shkon për shtati kt ndryshim në pamjen e saj.

Ndyshe ajo është tejet aktive në rrjetet sociale, sidomos në “Instagram”, ku për një kohë shumë të shkurtër arriti mbi 700 mijë ndjeksa.

View this post on Instagram

Another day,another slay

A post shared by Tayna (@tayna) on

Tayna zgjedhë mes MC Kreshës dhe Unikkatil !

Tayna tregon cili është reperi më i mirë shqiptar, MC Kresha dhe Unikkatil.

Në intervistën për emisionin Sevenbizz, reperja Tayna ka folur për reperët të cilët ajo i ka frymëzim.

Ajo ka përmendur disa nga reperët që mendon se janë më të mirët në tregun tonë muzikor, ndërsa edhe është sfiduar për të zgjedhur mes dy prej reperëve më të vlerësuar.

Bëhet fjalë për Unikkatil dhe MC Kreshën, ndërsa Tayna e kishte shumë të vështirë të jepte një përgjigje.

Ja çfaë thotë ajo për këta të dy:

Tayna – Pow Pow, kënga e re nga Doruntina / VIDEO

Këngëtarja senzacion e këtij viti, Tayna sot ka publikuar këngën e radhës në në YouTube.

Artistja në këngë shfaqet tejet ekstravagante me një tekst tejet thumbues, sipas gjitha gjasave thumbim për shumicen e kolegeve të saj, transmeton Teleshkronja Post.

Tekstin dhe vijën melodike e ka shkruar vet Tayna, ndërsa komponimin e këngës e ka bërë Cricket Mucis.