39 vjeçari Sorrentino zbulon sekretin e penalltisë së pritur të Cristianos

Portieri i Chievos Stefano Sorrentino ka shpjeguar se ai arriti të ndalojë penalltinë e Cristiano Ronaldos të hënën në mbrëmje, në sajë të videove që ai ka parë në YouTube para ndeshjes.

39-vjeçari gjithashtu ka zbuluar se shikimi i pikave të kundërta të sulmuesve është pjesë e analizës së tij para ndeshjes, shkruan Teleshkronja post.

“Pas një penaltie të ndalur sigurisht ka studim dhe rastësi, përgatitje dhe njohuri,” i tha ai për La Gazzetta dello Sport.

“Isha duke studiuar në YouTube në fillim dhe tani, para ndeshjeve, ne shikojmë videot së bashku me Lorenc Squizzi për të vendosur strategjinë.”

“Ne ishim të sigurt se ai do të godasë penaltinë në të djathtë dhe kjo është ajo që ndodhi.

“Kjo është një nga pritjet më të mira të karrierës sime, sepse, duke parë përsëri, Ronaldo mori një penallti të mirë.”

“Do të mbaj gjithçka [duke përfshirë edhe dorezat, fanellën dhe çorapet].”

Pavarësisht pritjes së tij, Chievo nuk mundi të fitonte një rezultat pozitiv kundër udhëheqësve të Serie A dhe u mund nga 3-0./TeleshkronjaPost/