Super goli i Paulo Dybalas ndaj Triestes (VIDEO)

Tifozët e Manchester United mund të jenë të hidheruar me drejtuesit e klubit, pasi Paulo Dybala ka shënuar një super gol për Juventusin.

Dybala, i cili do të mbetet në Bianconeri pasi u hodh poshtë mundësia e tij për largim, me kusht që një kujtesë e talentit të tij të bëj United t’i shtrëngojë nofullat sepse mund të kishte në dispozicion.

Mbrëmjen e kaluar Dybala shënoi golin e vetëm në fitoren 1-0 të Serisë C veshje Triestina, transmeton Teleshkronja Post.

Mund të ketë qenë vetëm miqësore, por Argjentinasi shënoi një nga golat e tij më të mirë në një fanellë të Juventusit, duke mposhtur me lehtësi një mbrojtje kur u asistua brenda zonës përpara se t’i jepte fund karrierës së portierit me një goditje të guximshme në këndin e largët.

Goli i mrekullueshëm i Paulo Dybala ndaj Triestes :

PSG në kontakt të vazhdueshëm me Dybalan

Juventus pret një ofertë nga PSG për Dybalan. Argjentinasi është një nga emrat që po përmendet më shumë në këtë treg transferimi.

Ai ishte i lidhur me disa ekipe angleze(Tottenham dhe Man United), megjithëse më në fund asnjë nga operacionet nuk ishte i frytshëm.

Tani është PSG që mendon për Dybala si zëvendësues të Neymar. Sipas Calciomercato, skuadra franceze do të ishte e gatshme të hiqte dorë nga të drejtat e imazhit ndaj lojtarit.

Agjenti i ka kërkuar PSG pagë 15 mln€ në sezon për argjentinasin, gjë që nuk paraqet problem për drejtuesit e ekipit francez.

Drejtori sportiv i Parisienëve, Leonardo në kontakte të vazhdueshme me agjentin e Dybalas për një transferim në Paris./TeleshkronjaPost/

Këshillat e Cristiano Ronaldos për Dybalan

Paulo Dybala vazhdon të mos e ketë të qartë idenë për të ardhmen e tij me dy opsione në tryezë: po, pranoni propozimin e Manchester United; Jo, vazhdoni te Juventus.

La Joya, i cili nuk dëshiron të nxitojë kur merr një vendim, është në pritje të një takimi me Maurizio Sarri, trajnerin e Vecchia Signora.

Megjithatë, Dybala kishte kërkuar edhe këshilla nga një prej shokëve të tij të skuadrës, konkretisht siç është raportuar nga Daily Mail, Cristiano Ronaldo, etj. i cili luajti gjashtë sezone në Manchester United para se të nënshkruante për Real Madrid.

Tabloidi britanik raporton se sulmuesi argjentinas do të kishte pyetur yllin portugez në grupin WhatsApp që lojtarët e Juventusit të kenë çfarë vendimi të marrin.

Dhe kjo do ta kishte rekomanduar atë të ndryshojë transmetimet dhe të nënshkruajë për Manchester United që të bëjë një hap përpara në karrierën e tij të futbollit dhe kështu të bëhet një goditje e klasit botëror.

CR7 do t’i shpjegonte Dybala se ai pushtoi shumë tituj me klubin e Old Trafford dhe atje ai u bë lojtari që është sot./TeleshkronjaPost/

10 transfere që shpejtë duhet të përfundojnë në Premierligë

Ka mbetur më pak se një javë për të mbyllur dritaren e transferimit të Premier League – me afatin e caktuar për ora 18:00 në 8 gusht – dhe ka ende një numër marrëveshjesh që duhet të bëhen akoma.

Shumë marrëveshje të mëdha kanë ndodhur tashmë – veçanërisht Rodri te Manchester City, Nicolas Pepe te Arsenal, Aaron Wan-Bissaka te Manchester United – dhe shumë më tepër.

Nga ana tjetër, lojtarët e mëdhenj si Eden Hazard janë larguar për të gjetur shtëpi të reja diku tjetër, transmeton Teleshkronja Post.

Marca ka përpiluar një listë të 10 transfereve më të ngutshme aktualisht në nivelin e parë të Anglisë që duhet të arrijnë një marrëveshje para se të mbyllet dritarja e transfeimeve.

Paul Pogba

Emri i parë i qartë në listë. Pogba kërkohet nga Real Madrid, por jo me asnjë kusht dhe me United që dëshiron të paktën 150 milion euro, puna është e nevojshme para se të ndodhë gjithçka.

Bruno Fernandes

Kapiteni i Sporting CP është në kërkesë të madhe këtë verë, me United dhe Tottenham Hotspur të nxehtë për ta rrëmbyer. 32 golat e tij në sezonin e kaluar e panë atë si golashënuesi më i lartë i Evropës dhe tërhoqi vëmendjen, por askush nuk e di se çfarë qëndron përpara.

Paolo Dybala … dhe Romelu Lukaku

Një nga marrëveshjet më të mëdha në tryezë. Lukaku është një emër gjigant, por nuk ka luajtur në para-sezon, dhe as Dybala që mund të ishte në daljen e tij te Juventus, por ka një numër pengesash ende.

Leroy Sané

Gjermani humbi rëndësinë e sezonit të kaluar dhe Pep Guardiola tha se ai dëshiron vetëm lojtarë të lumtur në ekipin e tij. Bayern Munich e dëshiron atë, por Manchester Cityt po kërkojnë 100 milion euro.

Harry Maguire

Ai duket i vendosur të bashkohet me Manchester United, por ata duhet të plotësojnë çmimin e kërkuar të Leicester City prej rreth 90 milion euro, gjë që do ta bënte atë mbrojtësin më të shtrenjtë ndonjëherë.

Giovani Lo Celso

Ai kërkohet nga Mauricio Pochettino në Tottenham, por Real Betis kërkon rreth 75 milion euro për Argjentinasin. Spurs nuk ju pëlqen çmimi dhe po hedhin një vështrim në Fernandes.

Wilfried Zaha

Një tjetër lojtar që ka dominuar titujt gjatë kësaj vere. United dhe Arsenali ishin të interesuar, por 80 milion euro të kërkuara nga Crystal Palace i kthyen disa klube nga ai. Tani është Everton ata që mendohet se janë të interesuar.

Sergej Milinkovic-Savic

Padyshim që është një talent, SMS-të janë në kërkesë të lartë si gjithmonë. Old Trafford është destinacioni i tij më i mundshëm, por kjo ndoshta është e varur në të ardhmen e Pogba. United do të ishte i gatshëm të shkojë deri në 75 milion euro.

Joao Cancelo

Pep e dëshiron atë por Juventus refuzoi një ofertë prej 40 milion eurosh. Italianët janë të gatshëm ta shesin atë, por jo vetëm me çdo kusht, çmimin prej 65 milion euro.

Kieran Tierney

Mbrojtësi i majtë mund të jetë nënshkrimi i fundit i Unai Emery dhe Arsenal. Celtic kërkon 30 milion euro, të cilat mund të jenë në dispozicion të Topçinjve.

/TeleshkronjaPostSport/

​Man Unitedi pyet për Dybalan, Juventus ia vendos çmimin

Manchester Unitedi është interesuar përsëri për yllin argjentinas të Juventusit, Paulo Dybalan, pasi që synojnë ta transferojë atë gjatë afatit kalimtar të verës.

Sipas të përditshmes angleze, The Sun, Dybala u ka bërë përshtypje skautëve të Manchester Unitedit, për shkak të paraqitjeve të tij gjatë dy sezoneve të fundit dhe klubi anglez tashmë është interesuar për të, transmeton Gazeta Express.

Gazeta angleze sqaron se përderisa Juventusi është i gatshëm ta shesë argjentinasin gjatë afatit kalimtar të verës, drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” nuk do ta lejojnë largimin e Dybalas për më pak se 140 milionë euro.

Marrëveshja mes këtyre dy klubeve mund të arrihet edhe më lehtë sesa që ishte menduar, pasi që në kontratë mund të përfshihet edhe transferimi i Romelu Lukakus, i cili besohet se është i gatshëm të transferohet te kampioni italian.

Sulmuesi belg i Manchester Unitedit ka qenë i përfolur edhe për një transferim të mundshëm në Interit, të cilët megjithatë thuhet se janë më të interesuar ta shkëmbejnë Mauro Icardin me Dybalan.

Shënoj gol të bukur, por pse festoi me Dybala Mask ? Sqarohet misteri

Paolo DiCanio në lidhje direkte nga studio e “Sky Sport”, ka komentuar dhe sqaruar festimin e Cristiano Ronaldos në momentin e shënimit të golit ndaj Sassuolos.

Portugezi ka huazuar stilin e shokut të tij të skuadrës, argjentinasit Dybala, ose siç njihet ndryshe Dybala Mask.

“Ronaldo po sheh një Dybala shumë të mërzitur. Argjentinasi është një natyrë shumë e ndjeshme, që në të kaluarën është prekur dhe ka qarë në disa raste”.

“Mendojeni se si mund të ndihet ai në këto moment, kur i mungojnë jo vetëm golat, por edhe minutat në fushë. Lind pikëirsht këtu ai festim i CR7, që dëshiron të shfaqë afrimitet dhe sensibilizim me shokun e tij të skuadrës”, sqaron Di Canio.