Formacioni me lojtarët më të shpejtë në Premier League aktualisht (XI)

Shpejtësia është një pasuri e paçmuar për futbollistët modernë, jo më pak në një konkurrencë me top lojtarë të shpejtë si në Premier League.

Ndërsa më të shpejtit e të shpejtëve janë ende më të zakonshme dita e ditës, të shkuara janë ditët kur një atlet/futbollist kishte një kërkesë ekskluzivisht për lojtarë të shpejtë.

Kjo për shkak se stili i lojës në Premier Ligën kërkon tranzicione të shpejta nga mbrojtja për të sulmuar dhe anasjelltas.

Pra, me këtë në mendje, këtu shohim XI më të shpejtë që luan në në ligën angleze të futbollit, Premierligë këtë sezon.

Portier | PAULO GAZZANIGA
Me asnjë dëshmi reale të disponueshme, Gazzaniga – portieri më i shpejtë i Premier Ligës në FIFA 19- është diçka e një përzgjedhjeje automatike.

Mbrojtës i djathtë | KYLE WALKER
Walker ka kohë që vrapon në 35.42 km / h, duke e bërë atë mbrojtësin e përbashkët të shpejtë të Premier Ligës, pasi që Opta filloi të mbledhë shpejtësi maksimale gjatë fushatës 2013-14.

Mbrojtës qëndror | ANTONIO RUDIGER
Rudiger mund të duket i ngathët në kohë, por lojtari gjerman ka shpejtësi prej 35.19 km / h gjatë sezonit 2017-18 të Ligës Premier ishte matja e katërt më e shpejtë.

Mbrojtës qëndror | TERRENCE KONGOLO
I ngjashëm me partnerin e tij në qendër, Kongolo ka vrapuar me shpejtësi prej 34.85 km / h kundër Tottenhamit sezonin e kaluar.

Mbrojtës i majtë | PATRICK VAN AANHOLT
Niveli me Walkerin si mbrojtësi më i shpejtë i regjistruar i Premier League, Van Aanholt goditi 35.42 km / h gjatë sezonit 2017-18.

Mesfushorë i djathtë | ADAMA TRAORE
Pavarësisht se në një farë mënyre nuk ka arritur të prishë dhjetë shpejtësitë e regjistruara në Premier Ligë, nuk është e çuditshme që Traore është lojtari më i shpejtë në FIFA 19 me vlerësime 97 përshpejtimesh dhe 96 sprintesh.

Mesfushorë qëndror | N’GOLO KANTE
Kante është më i njohur për kohën e tij të ndeshjes dhe qëndrueshmërinë në dukje të pafundme, por mesfushori i Chelseas nuk ka asnjë rënie, me një shpejtësi maksimale prej 34.56 km / h të regjistruar në vitin 2017.

Anësorë i djathtë| MOUSSA SISSOKO
Sissoko – i cili shkëlqente me Ashley Cole gjatë kohës së tij në Newcastle – krenohet me sprintin e gjashtë më të shpejtë të dokumentuar ndonjëherë në Premier Ligë me një rekord personal prej 35.33 km / h.

Anësorë i majtë | LEROY SANE
Deri diku nuk është për t’u habitur, Sane e 35.48 km / h dash është rekordi për sprintin më të shpejtë në Premier League pasi të dhënat e tilla janë regjistruar së pari gjashtë vjet më parë.

Sulmues qëndrorë | JAMIE VARDY
Vardy merr medaljen e argjendtë pas homologut të tij të Manchester City me një shpejtësi më të mirë personale prej 35.44 km / h.

Sumues qëndror | PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG
Aubameyang – shpejtësia më e lartë e regjistruar e të cilit në Premier League qëndron në 34.75 km / h – thuhet se është më i shpejtë se Usain Bolt gjatë 30 metrave të para të rekordeve të tij prej 100 metrash prej 9.58 sekondash.

Formacioni i krijuar nga GMS.

Çmimi që Chelsea kërkon për kampionin e botës

Zinedine Zidane është rikthyer në krye të Real Madridit dhe synon të bëjë revolucion me Los Blancos.

Shumë lojtarë pritën të largohen nga Santiago Bernabeu dhe shumë tjerë do t’i bashkohen kampionëve aktual të Evropës.

Një nga dëshirat e mëdha të Zidanes është mesfushori i Chelseat N’Golo Kante.

Kampioni i Botës me Francën është një nga më të mirët në rolin e tij dhe kjo është arsyeja që Los Blancos e duan.

Por transferimi i tij në Madrid nuk do të jetë i lehtë, pasi Chelsea e vlerëson lartë atë.

Sipas asaj që ka raportuar The Sun, Chelsea nuk do ta lejoj largimin e Kantes nëse nuk vije një ofertë mbi 130 milionë euro.

28-vjeçari iu bashkua Chelseat në vitin 2016 nga Leicester City dhe ka kontratë me londinezët deri në vitin 2023.

​Sipas raportimeve Zidane e ka identifikuar lojtarin e parë që do ta blejë

9 muaj më parë Zinedine Zidane e tronditi të gjithë botën e futbollit kur pa pritmas në kulmin e sukseseve bëri të ditur se po largohet.

Megjithatë, storja u përsërit, të hënën ai përsëri befasoi qdo futbolldashës, kur u bë e ditur se ai po kthehej në pozitën e trajnerit të Real Madridit, vetëm 284 ditë pasi kishte vendosur të largohet nga kjo pozitë

Ish-reprezentuesi francez, 46-vjeçari u largua nga “Los Blancos” në fund të sezonit të kaluar, pasi e ndihmoi skuadrën e tij t’i fitonte tri tituj të Ligës së Kampionëve radhazi dhe një titull të La Ligës.

Dhe duket se trajneri i Real Madridit nuk është duke humbur aspak kohë për ndërtimin e një skuadre të re. E përditshmja italiane, Gazzeta dello Sport pretendon se N’Golo Kante i Chelseat do të jetë transferimi i parë i Zidane gjatë verës.

27-vjeçari, i cili është kampion bote me Francën, nuk ka kaluar nëpër periudhën e tij më të mirë këtë sezon, me trajnerin e ri, Maurizio Sarrin, veçanërisht pasi që italiani dëshiron që Kante të luajë në një pozitë më sulmuese.

Ish-ylli i Leicester Cityt nënshkroi kontratë të re me klubin londinez në nëntor të vitit të kaluar, që e mban atë në Stamford Bridge deri në vitin 2023.

Kthimi i Zidane në Real Madrid do ta shqetësojë edhe më shumë Chelsean, pasi që tani transferimi i Eden Hazardit në Santiago Bernabeu duket edhe më i mundshëm.