Milot Rashica shënon gol në Kupën e Gjermanisë

Klubi gjerman Werder Bremen është duke e zhvilluar ndeshjen e raundit të parë të kupës së Gjermanisë ndaj ekipit Atlas Delmenhorst.

Ekipi ku luan talenti Milot Rashica qysh në pjesën e parë ka arritur epërsinë prej 1:4, ku njërin prej tyre e ka shënuar edhe Milot Rashica.

Yuya Osako zhbllokoi rezultatin në minutën e 10-të, për ta dyfishuar pas 9-minutave Niklas Moisander. Ekipi vendas arriti të shënojë në minutën e 30-të për rezultatin 1:2, ndërsa Rashica në 37-tën dhe Davy Klaassen në të 40-tën shënuan për rezultatin 1:4.

Shikoni golin e bukur nga 23 vjeqari, Milot Rashica :

Më i kushtueshmi tek Kosova, por në cilën pozitë renditet Rashica në botë

Anësori i djathtë tek Kosova me numër 7, Milot Rashica vlerësohet të jetë futbollisti më i shtrenjtë te Përfaqësuesja e Kosovës, me vlerën e tij që pësoi rritje muajin e kaluar.

Deri në muajin qershor, vlera e Milot Rashicës llogaritej 7 milionë euro, teksa më pas pësoi një rritje të lartë.

Vlera e sulmuesit 23 vjeçar në tregun transferimeve tani është 20 milionë euro, duke u bërë kështu edhe si futbollisti më i shtrenjtë i Kosovës, raporton Teleshkronja Post.

Por, a e keni menduar ndonjëherë se në cilën pozitë renditet ai nga të gjithë futbollistët aktiv në mbarë botën?

Sipas faqes së specializuar për vlerën e futbollistëve në tregun e transferimeve ‘Transfermarkt’, Milot Rashica renditet numër 410.

Duhet theksuar se ylli francez, Kylian Mbappe, vlerësohet si futbollisti më i shtrenjtë në botë, me një shumë prej 200 milionë eurove në tregun e transferimeve.

Milot Rashica ‘shpikë’ një trik të bukur (VIDEO)

Një nga futbollistët më të mirë shqiptarë vitet e fundit, Milot Rashica e ka bërë një ‘trik’ të pabesueshëm në stërvitjen e radhës me Werder Bremenin.

Anësori i përfaqësueses së Kosovës i ka befasuar gjermanët me lëvizjet magjike me topin.

Milot Rashica ishte njëri prej futbollistëve më të mirë të Bundesligës në pjesën e dytë të sezonit.

23 vjeqari shkëlqeu në fanellën e klubit gjerman, Werder Bremenit dhe emri i tij u bë mjaft i respektuar, jo vetëm në futbollin gjerman, por edhe më gjerë.

Dhe, futbollisti i ekipit kombëtar të Kosovës i ka konfirmuar shkathtësitë e tij edhe në seancën e fundit stërvitore me ekipin gjerman.

Rashica e bëri një ‘trik’ të pabesueshëm dhe të rrallë, i cili i ka befasuar të gjithë, përfshirë këtu edhe gjermanët, transmeton Teleshkronja Post.

“Kur Milot Rashica të tregon se e ka një ‘trik’ të ri për sezonin e ri 2019/20”, ka shkruar Bundesliga në rrjetet sociale.

Super Milot Rashica hesht Bullgarinë me gol të bukue në Sofje

Kosova po luan si mysafirë në Sofje të Bullgarisë ndeshjen në kuadër të kualifikueseve për Euro 2020.

Midis stadiumin Levski në Sofje Kosova ka kaluar në epërsi pas 16′ minutave lojë, raporton Teleshkronja Post.

Golin e shënoj njeriu i momentit tek Kosova, Milot Rashica pas një super krosimi në zonë, ku Rashica nuk gaboj.

Shikoni golin e mrekullueshëm të Milotit, rezultati aktual është 0-0:

Rikthehet Kosova, Muriqi realizon me kokë për 2-2 (VIDEO)

Milot Rashica magjik, por Bayern shkon në finale / Video

Kampioni aktual gjerman, Bayern Munich ka arritur në finale të Kupës së Gjermanisë falë një goli të vonshëm të Robert Lewandowskit nga penalltia, pas triumfit 3-2 kundër Werder Bremenit.

Dy gola të sulmuesit polak, R.Lewandowski, një nga Thomas Muller i mjaftuan skuadrës së Niko Kovaç të fitojë 3-2, ndaj Werder Bremen të mërkurën në gjysmëfinale të DFB Pokal në Bremen.

Fillimisht djemtë e Niko Kovac kaloi në epërsi përmes Lewandowskit pas 26-minuta lojë, në një pjesë të parë që prodhoi shumë raste.

Pas një ore lojë, Muller e dyfishoi epërsinë e bavarezëve dhe u mendua se gjërat kishin marrë fund për Bremenin, raporton Teleshkronja Post.

Megjithatë, anësori i ekipit kombëtar të Kosovës, Milot Rashica, pati diçka tjetër në mendje.

22 vjeqari nga Kosova e ktheu Werderin në lojë me aftësitë e tij të mrekullueshëm brenda dy minutave.

22-vjeçari së pari asistoi për Yuto Osake në minutën e 74-të dhe vetëm një minutë më vonë, ai shënoi një gol të mrekullueshëm individual duke e barazuar rezultatin në 2-2.

Ky ishte goli i tretë në katër ndeshje në Kupën e Gjermanisë për Rashicën.

Megjithatë, Muller e fitoi një penallti rreth dhjetë minuta para fundit, me Lewandowskin që u tregua i saktë nga pika e bardhë.

Bayern Munich do të përballet me RB Leipzig në finale të Kupës së Gjermanisë. /TeleshkronjaPost/

Rashica vazhdon mrekullinë në Bundesliga me Werder Bremen / Video

Mesfushori sulmues i ekipit kombëtar të Kosovës, Milot Rashica, shkëlqeu në fitoren e klubit të tij, Werder Bremenit, në kuadër të xhiros së 27-të në Bundesligë.

Werder Bremeni e fitoi ndeshjen kundër Mainzit me rezultat 3:1, falë paraqitjes mbresëlënëse të Milot Rashixës dhe Max Kruse.

Kosovari e filloi ndeshjen në mënyrën më të mirë të mundshme, duke e kaluar skuadrën e tij qysh në minutën e tretë të ndeshjes.

Pas këtij goli të Rashicës, Kruse e shënoi golin e tij të parë të ndeshjes për 2-0, ndërsa në fillim të pjesës së parë, Mainzi e shënoi golin e parë të ndeshjes përmes Quaisonit.

Megjithatë, Rashica ia siguroi skuadrës së tij fitoren, duke e asistuar golin e tretë të skuadrës së tij. Kosovari i hutoi tre kundërshtarë të tij me një super asist për Kruse, i cili e shënoi edhe golin e tij të dy për këtë ndeshje.

S’ndalet Milot Rashica, tjetër gol për Werder Bremen / Video

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar përsëri për ekipin gjerman Weder Bremen.

Ndeshja Bayer Leverkusen 0-2 Werder Bremen ende po luhet pjesa e parë, raporton Teleshkronja Post.

Golin e parë e shënoj Kruse ndërsa golin e dytë e shënoj Milot Rashica pak para fundit të pjesës së I.

Ky është goli i shënuar nga Milot Rashica vs Leverkusen :