Mbarojnë pushimet për CR7, paraqitet në J Medical për testet mjeksore

Sot në J Medical, qendrën mjeksore të Juventusit janë paraqitur lojtarët për t’i kryer testet mjeksore për sezonin e ri 2019/20.

Ai që spikati sot në mëngjes ishte super ylli Cristiano Ronaldo, i cili ishte në pushime deri dje (12 korrik), raporton Teleshkronja Post.

Juventus ka publikuar videot në llogarinë e saj në Twitter, arritjet në J Medical dhe procesin e kryerjes së vizitave mjeksore.

Shikoni videon e CR7 dhe shokëve të ekipit gjatë arritjes në hapsirat e Juventus për parasezonin:

Bashkë me CR7 ishte Blaise Matuidi për kontrollën mjeksore :

Ekipi i Maurizio Sarrit parasezonin do ta zhvillojë në Kinë dhe Singapor, dhe njëren nga miqësoret e ka me Interin.

Kalidou Koulibaly tregon një vendim të pakuptueshëm nga Sarri kur i lindi djali

Kalidou Koulibaly ka zbuluar një ditë “shumë intensive” me Maurizio Sarri një herë e largoj atë larg nga gruaja e tij vetëm për të lënë atë në stol për Napolin.

28-vjeçari, i cili ka qenë i lidhur me një lëvizje në Premier Ligë, kujton historinë e lindjes së djalit të tij në janar të vitit 2016 dhe se si ai duhej të bisedonte me trajnerin e atëhershëm të Napolit për të shkuar në spital për të qenë me gruan e tij.

Ai tha se një sesion të analizës video para një ndeshje në shtëpi me Sassuolo më vonë atë natë kur gruaja e tij thirri disa herë.

Koulibaly tha se nuk donte t’i përgjigjej dhe se Sarri ishte “një djalë shumë temperament”, por më në fund ai ishte dhe i ishte thënë të shkonte në spital.

“Shkova tek Sarri dhe i thash:” Zotëri, më vjen keq por duhet të shkoj tani! Djali im po vjen “Sarri më shikon dhe thotë:” Jo, jo, jo, kam nevojë për ty sonte, Kouli. Ju nuk mund të shkoni.”

“Unë them,” Kjo është lindja e djalit tim, Zotëri “.” Ju mund të bëni çfarë të doni me mua, por do të kthehem për ndeshje.”

Kalidou Koulibaly dhe Maurizio Sarri në vitin 2015

Sarri duket kaq i nervozuar dhe ai është duke pirë cigaren e tij.” “Unë kam nevojë për ty, Kouli’

“Shkova në klinikë sa më shpejt që munda. Nëse nuk ke qenë kurrë baba për herë të parë, atëherë nuk mund ta kuptosh këtë ndjenjë. Nuk mund të humbasësh lindjen e djalit tënd. Kam ardhur në klinikë në mesditë , dhe falënderoj Perëndinë, në orën 1.30, u lind pak Napoleani. Ne e quanim Seni. Ishte dita më e lumtur e jetës sime “.

Megjithatë, Koulibaly zbuloi se nuk ishte shumë kohë para se ish trajneri i Chelseat ta thërriste në telefon duke kërkuar që ai të bashkohej me skuadrën për ndeshjen.

“Në orën 16:00 kam marrë një telefonatë nga Sarri. Ky djalosh … ti vetëm duhet ta kuptosh … është i çmendur, e them këtë në një mënyrë të mirë, por ai është i çmendur! Unë me të vërtetë kam nevojë për ju.”

“Gruaja ime po pushonte ende, dhe ajo ndoshta më duhej, por unë nuk dua të lë shokët e skuadrës, sepse i dua shumë dhe e dua qytetin e Napolit. Unë shkova në stadium, isha duke u përgatitur për të luajtur, dhe Sarri vjen në dhomën e veshjes dhe vendos fletën e ekipit.

“Numri im nuk është atje, unë i thashë,” Zotëri, po po talleni me mua? ” Ai tha: “Çfarë është, a është zgjedhja ime?”,” i thashë,: Çfarë ju duhem nëse sjam në lojë.”

Ai tha, ‘Po, na nevojitesh në stol’.

“E gjithë kjo dramë, dhe unë nuk po filloj ndeshjen, mendoj për këtë tani, dhe dua të qesh, Por në atë kohë, gati sa nuk qaja”./TeleshkronjaPost/

Gara për titullin e PL: Sarri jep mendimin e tij në garën për titull

Timonieri i Chelseas, Maurizio Sarri, beson se gara për titullin e Ligës Premier është shumë vështirë e parashikueshme dhe pret që dallimi ndërmjet Liverpoolit dhe Manchester Cityt në fund të jetë më së shumti dy pikë.

‘Të Kaltërit’ humben me rezultat të pastër 2-0 këtë fundjavë në Premierligë kundër të parit në tabelë Liverpool, me golat e Sadio Mane dhe Mohamed Salah, shkruan Teleshkronja Post.

Redsat janë në krye të tabelës pas fitores ndaj Bluve me dy pikë më shumë se kampioni në fuqi, mirëpo ‘Citizens’ nga Manchesteri kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

I pyetur se kush mendon se do ta fitojë titullin në Angli, strategu italian është përgjigjur: “Është shumë vështirë të parashikohet”.

“Do të varet nga diçka e vogël. Është shumë garë e ngushtë. Dallimi do të jetë një ose dy pikë, jo më shumë”, ka shtuar trajneri.

Ndërkohë, ekipi i Sarrit ka mbetur prapa në garën për top-katërshe pas humbjes në kryendeshje nga Liverpooli, dhe ka një ndeshje më shumë të zhvilluar se rivalët për pozitat që dërgojnë në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër, është gjithashtu në garë për Europaligë./TeleshkronjaPost/

Hazard për kritikat e Sarrit: “Nuk më intereson”

Eden Hazard tha se “nuk i intereson” për kritikat nga shefi i tij Maurizio Sarri pasi ka ndihmuar Chelsean që të mundë Spurs për të arritur finalen e Carabao Cup.

Sarri tha se Hazard “duhet të bëjë më shumë dhe se nuk është një lider,” më parë gjatë javës.

Pas ndeshjes, Hazard iu përgjigj duke i thënë : “Nuk ka rëndësi se çfarë tha menaxheri”.

Chelsea do të luajë në Manchester City në finalen e Wembley të dielën, më 24 shkurt.

Spurs fitoi ndeshjen e parë 1-0 në shtëpi, por N’Golo Kante dhe Hazard shënuan golin e Chelseat, të cilën Blues e fituan 4-2, transmeton Teleshkronja Post.

Në ndërtimin e lojës, Sarri kishte thënë gjithashtu: “Unë e preferoj atë [Hazard] kur ai flet me këmbët e tij dhe jo para mediave.”

“Potenciali është më i lartë se performancat aktuale mendoj. Ai duhet të respektojë, para së gjithash, vetën e tij.”

Sarri është menaxher i katërt i Chelseas për të arritur finalen e Kupës së Ligës në sezonin e tij të parë në krye.

Sarri, 60 vjeç, ka menaxhuar 17 skuadra italiane – kryesisht klube më të vogla – para një trevjeçari mbresëlënës, megjithëse pa trofe, tek Napoli.

As Sarri, as Menaxher i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, kurrë nuk kanë fituar një trofe të madh në karrierën e tyre menaxheriale.

Ja çfarë i kërkon Eden Hazardit trajneri i tij Sarri

Menaxheri i Chelseat, Maurizio Sarri, i ka bërë thirrje Eden Hazard për të vendosur të ardhmen e tij më shpejt sesa të vonohet.

Ylli i Belgjikës Hazard, kontrata e të cilit skadon në verën e vitit 2020, tha në tetor se ai ëndërronte të luante për Real Madridin një ditë.

“Unë nuk e di (nëse ai do të qëndrojë), por mendoj se është koha për të vendosur,” i tha Sarri konferencës së tij për shtyp para ndeshjes të premten.

Hazard i premtoi Chelseas se nuk do të lëvizë në dritaren e transferimit të janarit dhe pasi ka shënuar dy herë në fitoren 2-1 në Watford të mërkurën, 27-vjeçari tha:

“Unë jam i përqendruar vetëm në fushë. Do të shoh në fund të sezonit “.

Hazard gjithashtu tha se donte të ishte “një legjendë (Chelsea) si Frank Lampard, Didier Drogba dhe John Terry.

“Por Sarri tha se ai nuk “ka pushtet” për të zgjidhur çështjen.

“Unë jam trajner, nuk jam president, unë nuk jam përgjegjës për tregun,” tha ai.

“Dua të flas me të vetëm për pozitën në fushë.”