Marcelo shënon super gol kundër Romës (VIDEO)

Real Madridi ka kaluar në epërsi në ndeshjen e cila po zhvllohet në Olimpico ndaj Romës.

Ka shënuar mbrojtësi brazilian Marcelo, pas një aksioni të bukur ku asistoj kroati Luka Modric, shkruan Teleshkronja Post.

Aktualisht po zhvillohet minuta e 20 e takimit në Romë.

Shikoni golin e bukur nga Marcelo, AS Roma 0-1 Real Madrid:

Marcelo: ‘Kur Real Madrid nuk fiton është sikur bota po shembet’

Marcelo nuk mendon se ka një presion që ekziston në futboll si ai i lojës për Real Madrid.

Me Los Blancos duke luftuar në 2018/19, vëmendja për ngjarjet në Estadio Santiago Bernabeu u përforcua, e cila braziliani nuk beson se do të kishte qenë kudo tjetër, ose të paktën jo në të njëjtin nivel.

“Presioni në Real Madrid nuk është i krahasueshëm me asgjë tjetër në sport,” shpjegoi Marcelo për La Gazzetta dello Sport.

“Kur Madridi nuk fiton, duket sikur bota po copëtohet.”

“Ky klub i ka dhënë aq shumë futbollit, më shumë sesa ato që kanë marrë”.

Mbrojtësi është lidhur me bashkimin me Cristiano Ronaldon përsëri te Juventus, por ai insiston që ato raporte të jenë pak më shumë sesa spekulime.

“Unë kam qenë i lidhur me disa klube italiane,” tha Marcelo, “por ato ishin thjesht thashetheme.”

“E vërteta është se unë e dua Madridin.”

“Madridi është shtëpia ime dhe klubi më i mirë në botë.”/TeleshkronjaPost/

Marcelo: Lojtarët e Real Madridit janë duke punuar fort, qëllimi është të fitojmë gjithçka

Real Madridi përfundoi ditën e pestë të trajnimit në Kanada të dielën, dhe Marcelo e ka bërë të qartë se skuadra po përpiqet të fitojë çdo trofe të vetëm këtë sezon të ardhshëm 19-20.

Në sezonin e tij të 14-të në kryeqytetin spanjoll, mbrojtësi brazilian thuhej se po shkonte drejt derës së daljes këtë verë, edhe më shumë me ardhjen e Ferland Mendy, megjithatë duket e sigurt se ai tani do të qëndrojë.

“Ne jemi duke punuar shumë, ne duam të japim më të mirën këtu dhe qëllimi ynë është të fitojmë gjithçka”, tha Marcelo në një intervistë me Real Madrid TV.

Me të ardhmen e veteranit me klubin që është vënë në dyshim, mbrojtësi i majtë ishte i shpejtë për të siguruar tifozët për angazhimit të tij.

“Ashtu si gjithmonë kam thënë, unë jam duke përmbushur një ëndërr duke qenë në klubin më të mirë në botë”, shpjegoi Marcelo.

“Është sezoni im i 14-të dhe kam të njëjtin entuziazëm si kur kam arritur. Kjo nuk ndryshon kurrë”.

Zinedine Zidane ka besim të plotë te braziliani dhe 31 vjeçari do të kërkohet të punojë si mentor për një numër lojtarësh të rinj, një rol që ai shijon.

“Unë gjithmonë do të përpiqem t’i ndihmoj të gjithë larg nga fusha,” deklaroi Marcelo.

“Kjo është gjëja më e rëndësishme për të ndihmuar njerëzit në mënyrë që ata të mund të vendosen mirë.”

“Nëse njerëzit më pyesin, unë jam këtu për të ndihmuar, por jo vetëm mua, ka edhe Sergio [Ramos], Karim [Benzema], Rapha [Varane] dhe Nacho, ne të gjithë kemi qenë këtu për shumë vite”.

Spektakli i Marcelos i mundëson golin Gareth Bale / Video

Los Blancos kanë shënuar edhe golin e dytë kundër Celta de Vigos në Bernabeu.

Marcelo me spektakël sot, asistoj tek goli i Gareth Bale i cili me ndihmen e shtyllës shënoj golin e dytë për Realin.

Rezultati aktual i ndeshjes është Celta 0-2 Real Madrid, transmeton Teleshkronja Post.

Goli i bukur dhe lëvizjet e mrekullueshme nga Marcelo :

Marcelo zbulon sekretin se kur i tregoi Ronaldo për largimin

Marcelo ka rrëfyer në një intervistë për “Esporte Interactivo” se e mësoi vendimin për largim të Cristiano Ronaldos nga Real Madridi në një seancë stërvitore, para finales së Ligës së Kampionëve, që u luajt në Kiev dhe u fitua nga të bardhët kundër Liverpool-it.

Në vijimësi të intervistës me gazetarin, Marcelo ka pranuar se CR7 ia kishte treguar vendimin e marrë para asaj dite të madhe. “Për dreq, ne ishim duke u trajnuar për finalen e Kievit dhe ai më tha: Po largohem”, – shpjegon Marcelo.

Gazetarja, që si duket e kishte pyetur për këtë gjë edhe para finales së Kievit, ndërhyri në intervistë: “Jua ka thënë këtë para finales? Atëherë, ju më paskeni gënjyer…” Dhe Marcelo shtoi: “Po, më duhej të të gënjeja”. Me sa duket, braziliani, një nga miqtë më të mirë të Ronaldos te Real Madridi, e mbrojti me fanatizëm sekretin e sulmuesit, i cili e zyrtarizoi lamtumirën e tij nga “Los Blancos” në korrik të vitit të kaluar.

Përveç kësaj, Marcelo u pyet për interesin e supozuar të Juventusit për të nënshkruar më të, gjëje së cilës braziliani iu përgjigj duke thënë se është “një klub i madh”, por se “ka një kontratë me Real Madridin”.

“Ronaldo e detyron Marcelon t’i bashkohet Juventusit”

Cristiano Ronaldo nuk dorëzohet, këmbëngul për ta bindur Marcelon t’i bashkohet atij në Juventus, sipas të përditshmes spanjolle “AS”. Që prej se portugezi kaloi në Juventus verën e kaluar, ndër fiksimet e tij ka qenë ta bindë brazilianin 30-vjeçar t’i ndjekë hapat e tij dhe të kalojë në Serie A.

Portugezi Ronaldo dhe braziliani Marcelo janë miq të ngushtë dhe komunikojnë vazhdimisht. Ata flasin rregullisht dhe në ato biseda, siç mëson AS, Cristiano i flet mbrojtësit të majtë me një ton për ta bindur t’i bashkohet atij në kampionatin italian tek Juventus.

Së pari, para disa muajsh, Marcelo nuk e kishte menduar këtë mundësi. Në shtator të 2017-es, nënkapiteni i Real Madridit e ripërtëriu kontratën me klubin deri më 2022 dhe tha me bindje se Madridi është shtëpia e tij e dytë dhe se do të dëshironte ta mbaronte karrierën pikërisht aty.

Megjithatë, ndodhitë e kohëve të fundit mund ta bëjnë brazilianin ta ndryshojë mendjen. Solari e ka lënë atë jashtë formacionit startues në dy ndeshjet e fundit, e as nuk e funti në lojë nga stoli. Ai madje është kritikuar nga tifozët në ndeshje kundër Real Sociedadit.

Kjo e ka prekur Marcelon dhe i ka dhënë shpresë Cristianos, i cili ende është i vendosur të ribashkohet me brazilianin në Torino.

Super Bale realizon Hat-trick kundër Kashima Antlers / VIDEO

Super Gareth Bale ka shpërthyer kundër ekipit Japonez Kashima Antlers.

Pas golit në pjesën e parë, Bale ka shënuar edhe dy gola në pjesën e dytë, raporton Teleshkronja Post.

Goli i dytë personal i Bale erdhi si pasojë e gabimit nga mbrojtja e ekipit Japonez, ndërsa goli i tretë edhe pas një asistimi nga Marcelo.

Ai u zëvendësua pasi e kreu misionin e tij./Teleshkronja Post/


Marcelo me super asist, Bale shënon kundër Kashima / VIDEO

Real Madrid ka kaluar në epërsi kundër Kashima Antlers në gjysmëfinale të Club World Cup 2019.

Golin e shënon Gareth Bale në minuten e 44′ pas një kombinimi të bukur me Marcelon, raporton Teleshkronja Post.

Pjesa e parë mbyllet me rezultat 0-1 në favor të Madrilenëve :